Рада ухвалила закон про повторний медичний огляд обмежено придатних чоловіків: які зміни відбулися

Читать на русском

Із закону про військовий обов’язок і службу виключили норми про обмежену придатність

Читать на русском
Обмежено придатні чоловіки в Україні
Новий закон №10313 передбачає повторний огляд обмежено придатних чоловіків. Колаж: Інформатор

Із закону про військовий обов’язок і службу виключили норми про обмежену придатність

В Україні чоловіки, яких офіційно визнали обмежено придатними, будуть зобов’язані пройти повторний медичний огляд. Зробити це матимуть протягом дев’яти місяців. Такі зміни передбачає прийнятий 21 березня закон №10313 щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист. 

Про це йдеться у матеріалі Судово-юридичної газети. Відомо, що комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки врахував поправку до другого читання, згідно з якою передбачено “установити, що громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом, протягом дев’яти місяців з дня набрання чинності цим Законом підлягають повторному медичному огляду з метою визначення придатності до військової служби”. Під час голосування її не ставили на підтвердження, тож вона має бути врахована у фінальному тексті.

Крім того, поправками до другого читання у Законі “Про військовий обов’язок і військову службу” було запропоновано виключити абзац, який передбачає, що районні (міські) комісії з питань приписки мають знімати з військового обліку призовників та брати військовозобов'язаних громадян, яких за станом здоров'я визнано непридатними до військової служби в мирний час, обмежено придатними у воєнний час. Також в абзаці, який встановлює, що “за результатами медичного огляду громадянина України і з урахуванням рівня його освітньої підготовки, особистих якостей, роду діяльності та спеціальності комісія з питань приписки може прийняти одне з таких рішень:… непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час, підлягає взяттю на облік військовозобов'язаних” слова “в мирний час, обмежено придатний у воєнний час, підлягає взяттю на облік військовозобов'язаних” виключили.

У виданні наголошують, що комісія з питань приписки може прийняти рішення про непридатність до військової служби, тоді як норму стосовно обмежено придатних виключили. Також прибрали слова “або обмежену придатність” з підпункту “б” ч. 3 статті 26. Ця норма визначала, що військові звільняються за станом здоров’я на підставі висновку ВЛК про непридатність або обмежену придатність до військової служби. Отже, тепер залишиться лише норма про непридатність.

Аналогічно слова “про обмежену придатність у воєнний час” прибрали з підпункту “” пункту 1 ч. 4 ст. 26. Він регулював, що військових можуть звільнити у разі визначення ВЛК про непридатність до служби у мирний час або обмежену придатність у воєнний час. Прибрали і норму про обмежену придатність з підстав припинення контракту і звільнення з військової служби.

Відповідну норму прибрали з ч. 6 ст. 26, яка стосується строковиків. Також у п. 3 ч. 6 ст. 37, за яким мають прибрати з обліку у відповідних ТЦК та СП громадян, які визнані ВЛК непридатними до служби з виключенням з військового обліку слова”з виключенням з військового обліку” вилучено.

Закон про пільги військовим та поліцейським

Верховна Рада у другому читанні ухвалила законопроєкт №10313 "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист". Він передбачає гарантії та пільги для військових та поліцейських. Зокрема, військовослужбовці та поліцейські тепер зможуть лікуватися до 12 місяців, також сім'ї загиблих захисників отримуватимуть виплати в розмірі 15 мільйонів гривень. Серед положень:

  • підтримана можливість перебування військовослужбовців на лікуванні до 12 місяців, зокрема за кордоном, без необхідності через чотири місяці особисто проходити військово-лікарську комісію; Це стосується і лікування за кордоном.
  • встановлено на рівні закону грошової виплати в розмірі 15 млн грн родині захисника в разі його загибелі.
  • в першому читанні була закладена небезпечна норма, щоб заборонити військовим вести комунікацію в соцмережах, зокрема поширювати відео. До другого читання цю норму прибрали. 
  • вирішується питання забезпечення кадрами у капеланській службі, надаючи дозвіл брати цивільних на посади військових капеланів.
  • надається можливість отримання одноразової відпустки при народженні дитини зі збереженням грошового забезпечення у повному розмірі.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Чому безпілотники - це майбутнє? Як можна розібрати найбільшу армію у світі на молекули за умови високопрофесійного особового складу, мінімальної кількості артилерії та використання безпілотників? На ці запитання відповість Ярослав Олійник.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.