Від сорому до розуміння: українці поділилися на два табори через чоловіків, які ховаються від мобілізації

Сором за чоловіків, які ховаються від мобілізації, відчувають 43% опитаних українців, 53,9% вважають, що ухилянтів можна зрозуміти

Опитування щодо мобілізації в Україні
Українці мають суперечливі почуття щодо тих, хто ухиляється від мобілізації

Українці показали суперечливе ставлення до мобілізації в результаті проведеного опитування. 43% опитаних українців відчувають сором за ухилянтів. Але більшість з респондентів розуміють страх ухилянтів перед війною.

Про це свідчать дані презентованого в агентстві "Інтерфакс-Україна" опитування, проведеного Інститутом соціальної та політичної психології НАПН України спільно з Асоціацією політичних психологів України 1-15 березня 2024 року. Згідно з результатами опитування, яке проводилося протягом 1-15 березня 2024 року, суспільне ставлення до мобілізації на сьогодні вкрай суперечливе. Дослідження показало, що 43% опитаних українців відчувають сором за чоловіків, які ховаються від мобілізації (серед жителів півдня таких майже 50%), проте більш ніж половина (53,9%) вважає, що такі ухиляння можна зрозуміти, оскільки "ніхто не хоче помирати".

43% українцям соромно через ухилянтів
53,9% українців вважають, що ухилянтів можна зрозуміти

За даними опитування, більшість українців проявляють розуміння до тих, хто уникає мобілізації, вважаючи, що це відображає страх перед війною. Таке ставлення підтримують понад половина респондентів, а особливо активно це підтримують жителі південних областей України, серед яких понад 70% вважають, що охочих ухилитися від мобілізації можна зрозуміти. Не згодні з твердженням "тих, хто ухиляється від мобілізації, можна зрозуміти - ніхто не хоче помирати" лише 17,2%, і ще близько 29% не мають чіткої відповіді. 

53,9% українців вважають, що ухилянтів можна зрозуміти
43% українцям соромно через ухилянтів

Аналіз показав, що наразі громадська думка зазнає значних коливань у відношенні до обов'язкової мобілізації. З одного боку, існує підтримка і розуміння до тих, хто обирає уникнути служби у війську, проте з іншого боку, значна частина суспільства відчуває сором за таких осіб. Експерти, коментуючи результати дослідження, вказують на необхідність психологічно обґрунтованих заходів для ефективного забезпечення мобілізації та вирішення суперечливостей у громадській думці.

Опитування було проведено за методом очних інтерв'ю серед 2000 респондентів віком від 18 років і старше на території України. Похибка вибірки становить 3,2%. Аналіз регіональних відмінностей проведено на основі об'єднання областей у чотири макрорегіони: Західний, Центральний, Східний та Південний.

Законопроєкт щодо мобілізації: які нововведення

Нагадаємо, що в новому законопроєкті про мобілізацію передбачені зниження призовного віку, а також проходження обов’язкової підготовки. Крім цього, у Верховній Раді відхилили скандальну поправку в законопроєкті щодо мобілізації з 18 років. Також в Україні ухвалили закон про повторний медичний огляд обмежено придатних чоловіків

Кабінет міністрів планує прив’язати можливість бронювання від мобілізації до рівня заробітної плати. Про таке рішення Кабміну повідомив народний депутат Олексій Гончаренко. За словами депутата, бронь отримають: чиновники категорії А, працівники оборонно-промислового комплексу та постачальники для ЗСУ, співробітники поліції, працівники паливно-енергетичного комплексу, оператори зв’язку. Нардеп припускає, що "бронь" від мобілізації, ймовірно, зможуть отримати ті, хто отримує зарплату від 35 тисяч гривень, сплачує ПДФО більше ніж 6,3 тисячі гривень та ЄСВ більше ніж 7,7 тисячі гривень. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube