В Україні вчетверо зросла кількість людей з ПТСР: в МОЗ назвали сумні цифри

Читать на русском

Офіційна статистика відбиває тільки кількість тих, хто звернувся до лікаря; насправді все може бути значно гірше

Читать на русском
ПТСР
МОЗ озвучив статистику людей з ПТСР

Офіційна статистика відбиває тільки кількість тих, хто звернувся до лікаря; насправді все може бути значно гірше

В Україні з початку великої війни проти російських терористів багатократно зросла кількість людей, які страждають на посттравматичний стресовий розлад (ПТСР). Серед них не тільки військові, але й цивільні. За офіційними даними, кількість пацієнтів, які звернулися до лікарів з ПТСР, з лютого 2022 року зросла майже в чотири рази.

Дані щодо кількості українців з ПТСР наводить Міністерство охорони здоров'я України (МОЗ). Цифри справді тривожать – тільки за перші два місяці 2024 року цей діагноз отримали більше пацієнтів, ніж за весь 2021 рік.

Національна служба здоров'я України (НСЗУ) зазначає, що у 2021 році з діагнозом ПТСР було зафіксовано 3167 осіб. З цього моменту кожного року спостерігається майже двократне зростання кількості українців з цим розладом. Загалом статистика виглядає так:

  • 2021 рік – 3167 осіб;
  • 2022 рік – 7051 особа;
  • 2023 рік – 12494 особи;
  • З 1 січня по 6 березня 2024 року – 3292 особи.

"Досвід переживання воєнних дій не обовʼязково призводить до такого діагнозу... Але, беззаперечно, повномасштабна війна значною мірою вплинула на життя і психічний стан українців", – зазначили у міністерстві.

Варто зазначити, що вказані цифри враховують тільки людей, які звернулися до лікарів зі своїми проблемами. Переважна кількість українців, маючи ПТСР, не відвідують із цим лікарів, тому не потрапляють до статистики.

Що таке ПТСР та чим він небезпечний

Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) – хронічне порушення психічного стану, яке має шанс розвинутися після того, як людина зазнала травматичної події або стала її свідком. Проявляється, як неможливість припинити постійно думати про подію; згадки про неї повертаються у формі "флешбеків" (раптових спогадів про минуле), нічних жахів, асоціацій. Виникає тривожність, втрата інтересу до звичних речей, дратівливість, суїцидальні думки та інші неприємні речі. Якщо вчасно не допомогти людині з ПТСР, це може погано для неї закінчитися.

За оцінками МОЗ та НСЗУ, посттравматичний стресовий розлад може розвиватися у 12-20% людей, які пережили травматичну подію, або були її свідками. Тобто, кожен 8-й або навіть кожен 5-й українець може страждати на ПТСР.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Чому у Києві не проводиться аудит всієї інфраструктури? Як це може вплинути на столицю? І чому проведення аудиту взагалі є настільки важливим? У нашому новому відео ми збираємося обговорити ці питання разом з інфраструктурним аналітиком Олегом Попенком. Приєднуйтеся до нашого відео, щоб дізнатися більше про цей важливий аспект розвитку столиці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.