Як проходить реабілітація військових після їх повернення з полону

В Україні є механізми уточнення списків військових, які зникли безвісти чи потрапили у полон

Як проходить реабілітація військових після їх повернення з полону

В Україні понад 7 тисяч військових вважаються зниклими безвісти, більшість з них знаходяться у полоні. Серед них багато бійців Нацгвардії.

Про це розповів речник Нацгвардії Руслан Музичук, передає Інформатор

«Питання повернення з полону наших бійців вкрай важливе. Відповідні органи змушені балансувати між великим суспільним інтересом до цієї теми та орієнтованістю на результат. І крайній обмін був найбільшим, але його деталі не розголошувалися до останньої миті. Робота органів на які покладено завдання щодо звільнення й обміну полонених роблять все можливе. В межах компетенції НГУ сприяє цьому процесу» - зазначив Музичук.
За його словами, є механізми уточнення списків, де військові могли потрапити в полон, або зникнути безвісти. 
«Ми розуміємо, які підрозділи та на яких рубежах брали участь у боях, де люди могли зникнути безвісти та зникли в полон. Саме Нацгвардія може допомогти Головному управлінню розвідки для формування відповідних списків. решта роботи, яка проводиться не для публічного розголошення» - уточнив Музичук.
Реабілітація після полону
 
Звільнені з полону військовослужбовці проходять лікування у закладах охорони здоров’я. З ними працюють психологи. Проводяться інші заходи для повернення їх до нормального життя. Зокрема, відновлення втрачених документів, розв'язання питання їх подальшого лікування і реабілітації за кордоном, а також щодо можливості протезування. 
«Це тривалий шлях і для самих бійців і для їхніх рідних» - Музичук.

Ситуація на фронті та заходи, які проводяться для протидії ДРГ

Нацгвардійці виконують завдання з відсічі збройної агресії у складі сил оборони по всіх напрямках, де ведуться активні бойові дії (Донецька, луганська, Харківська області). Це також утримання рубежів, прикриття ділянок державного кордону, протидесантна оборона морського узбережжя, контрдиверсійні заходи.
 
Щодо протидії діяльності ДРГ у мирних містах. Кількість блокпостів на яких несуть службу військові зараз не менша, ніж кілька місяців тому. Але їх розташування змінюється, проводиться оптимізація. У Київській області їх кількість зросла. Проте увага приділяється автошляхам, сполученням між містами, в’їздам-виїздам із міст. Іншим ділянкам, де це необхідно. 

Нагадаємо, Україна повернула тіла 30 загиблих захисників. Крім того, з російського полону на тимчасово окупованій території Херсонської області звільнили п'ятьох українців.

Також Інформатор писав, що не можна говорити батькам захисників, які потрапили в полон.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube