«Члени "коаліції охочих" узгодили, що хоча б один європейський лідер має поговорити з Росією. Це може бути або Франція, або Велика Британія – обидві країни є лідерками "коаліції охочих"
«Кліп на композицію ми знімали у Варшаві. Для мене це був дуже цікавий досвід. Правила електронної сцени кардинально інші, ніж у рок-музиці. Але ми отримали дуже гарні відгуки», – розповіла Юлія Саніна.
Призначити антибіотик може лише лікар
Вже з квітня в Україні в аптеках антибіотики продаватимуть лише за наявності електронного рецепту. Отримати його можна буде у будь-якого лікаря незалежно від наявності декларації із сімейним лікарем.
Про це на брифінгу розповів Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, – передає Інформатор.
Введення е-рецепту має вирішити проблему неконтрольованого використання антибіотиків та допоможе запобігти розвитку стійкості до протимікробних препаратів. А на тлі пандемії COVID-19 спостерігається значне зростання продажів антибіотиків та збільшення відсотка їх використання у лікарнях.
«З 1 січня в закладах охорони здоров'я, які надають стаціонарну медичну допомогу, запровадили облік споживання антимікробних препаратів із груп спостереження та резерву. У переліку 29 лікарських засобів. Ми знатимемо, які саме антибіотики призначають пацієнтам у стаціонарних відділеннях та чому», – розповів Ляшко.
Також зареєстровані в Україні антибіотики будуть продавати в аптеках лише за наявності електронного рецепту.
«Призначити антибіотик може лише лікар. В електронному рецепті ліки призначатимуться за діючою речовиною, вказуючи його лікарську форму та дозування. Крім того, лікар також вкаже спосіб застосування та тривалість прийому. Пацієнт зможе погасити рецепт в аптеці, підключеній до електронної системи охорони здоров'я, обравши будь-які з наявних ліків, які містять діючу речовину, зазначену в рецепті», – пояснив міністр охорони здоров'я.
До слова, електронний рецепт можна отримати у будь-якого лікаря незалежно від наявності декларації із сімейним лікарем. Але для цього потрібно бути зареєстрованим в електронній системі охорони здоров'я.
«Після запуску електронного рецепту на антибіотики, наступними етапами планується запуск електронних рецептів на наркотичні засоби, а потім на всі рецептурні препарати», – додав Ляшко.
Чи потрібно приймати антибіотики під час лікування COVID-19.
Також Інформатор писав, що антибіотик — не цукерка. У МОЗ нагадали, що потрібно знати про цей медикамент.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.