В Україні третина шкільних укриттів не може вмістити всіх учнів: результати перевірок

У тих 76% закладах освіти, де є бомбосховища, переважають найпростіші укриття

Укриття
Місткість укриттів не відповідає кількості учнів та вихованців у третині шкіл та чверті дитсадків

В Україні третина шкільних укриттів не відповідає кількості учнів у закладах освіти, в них можуть розміститися менше дітей, ніж потрібно. При цьому у 18% закладів освіти перед новим навчальним роком облаштували додаткові місця в укриттях. Майже 80% шкіл та дитсадків мають найпростіші бомбосховища.

Про це свідчать результати моніторингового дослідження Державної служби якості освіти щодо підготовки шкіл до роботи у 2023/24 навчальному році. Так, під час вивчення створення безпечних умов у закладах освіти у 82 територіальних громадах встановлено, що розрахункова місткість укриттів відвіданих закладів освіти не відповідає кількості учнів та вихованців у третині шкіл та чверті дитсадків. Це підтверджує й опитування педагогів та керівників закладів освіти.

Водночас керівники закладів освіти зазначили, що за час війни в 18% закладів були дообладнані додаткові місця в укриттях (у порівнянні з попереднім навчальним роком). Це забезпечує доступність до освіти більшій кількості дітей.

Також моніторинг виявив, що у тих 76% закладах освіти, де є укриття, переважають найпростіші укриття. Захисні споруди цивільного захисту, сховища, протирадіаційні укриття мають лише 20% закладів освіти.

Скільки навчальних закладів в Україні з укриттям

З 28 тисяч закладів в Україні укриттями забезпечені понад 19 700. Такі дані у жовтні оприлюднив директор Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС Віктор Вітовецький.

За його словами, із цієї загальної кількості закладів освіти 70% можуть працювати в офлайн-режимі. Деякі працюватимуть у кілька змін, бо не зможуть одномоментно прийняти в укриттях повну розрахункову кількість учнів, викладачів та інших учасників освітнього процесу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатись на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube