В Україні спалах зарази, від якої маска не допоможе: що за інфекція і чому вона найбільше загрожує дітям

За вісім місяців в Україні на кір захворіло вчетверо більше людей, ніж торік. Зафіксовано до 40 випадків інфікувань, половина - в дітей

Україною шириться кір
На кір хворіє вчетверо більше людей, ніж торік

В Україні фіксують спалах захворювання на кір. Лікарі це пов'язують з циклічністю захворювання і пропущеними термінами вакцінації. Медичні працівники застерігають українців зробити щеплення. 

МОЗ повідомляє, що за вісім місяців в Україні на кір захворіло вчетверо більше людей, ніж торік. Зафіксовано до 40 випадків інфікувань, половина захворювань - в дітей. Найбільше хворіють у Києві. Високі показники захворювання - і на коронавірус, а невдовзі разом з похолоданням та дощами буде ще й грип.

Про забезпечення лікарень всім необхідним повідомила в ефірі телемарафону сімейна лікарка, професорка Національного медичного університету ім. Богомольця Ірина Волошина. Вона каже, що спалах захворювання на кір був спрогнозованим. План підготовки до спалаху кору був підготовлений ще півроку тому. Вона радить запитати у свого сімейного лікаря про необхідність робити щеплення від кору. І при необхідності - робити вакцінацію.

При цьому зазначається, що діти - в особливій групі ризику. І якщо говорити про профілактику, то єдиним шляхом є вакцінація. За словами Волошиної, інших способів, окрім вакцінації, просто не існує, бо невакцінована людина може захворіти на кір навіть в масці і постійно обробляючи руки.

 

У садочок без довідки про щеплення неможна

У зв'язку зі спалахом захворювання МОЗ, МОН і Центр громадського здоров'я підготували спільну заяву про введення обмежень на відвідування дитячих закладів без щеплення КПК (проти кору, епідемічного паротиту та краснухи). Такі заходи вже запроваджено на Рівненщині і Чернігівщині.

Стаття 15 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" регламентує, що невакциновані діти не можуть відвідувати виховні, навчальні, оздоровчі та інші дитячі заклади, за винятком тих осіб, які мають медичні протипоказання до вакцинації.

"Міністерство освіти і науки підтримує такі заходи безпеки від інфекційних захворювань у дитячих закладах. Перебування невакцинованих дітей в організованих колективах створює ризик виникнення спалаху кору, що є загрозою для життя й здоров'я як самих учнів, так і працівників закладу освіти та членів родин", – заявляє міністр освіти і науки Оксен Лісовий.

Нагадаємо, що Міністерство охорони здоров'я у межах вакцинальної кампанії запланувало провести понад 260 тис. щеплень, понад 100 тис. з них вже проведено - це близько 40% від запланованих.

Кір: в чому небезпека захворювання

Кір є однією з причин дитячою смертності. Захворювання небезпечне своїми ускладненнями, які призводять до вушної інфекції, запалення легень та мозку. Ліків від кору не існує, тому вакцинація - це єдиний і надійний спосіб захисти життя та здоров'я дитини.

Хвороба у зараженого може протікати досить важко. Інкубаційний період становить 10–12 днів. Далі починається період захворювання з такими симптомами:

  • висока температура;
  • головний біль;
  • нежить;
  • сухий кашель;
  • збільшення лімфовузлів;
  • запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення).
  • На четвертий-п’ятий дні хвороби з’являється червоний висип - спочатку на шкірі голови й обличчя, а згодом по всьому тілі. Хвороба із симптомами триває до чотирьох тижнів і довше.

Ускладнення від кору можуть мати серйозні наслідки: запалення середнього вуха (отит), запалення дихальних шляхів (бронхіт), пневмонія, діарея, енцефаліт. Ця недуга може призвести навіть до смерті.

Профілактикою кору є щеплення (дві дози вакцини). При появі будь-яких ознак інфекційного захворювання необхідно викликати лікаря і повідомити про наявність контакту з хворим на кір.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube