Головна
Життя
Здоров'я
18:29, 22 Червня
Информатор UA

Интро

Кір це вірусне захворювання, яке швидко поширюється та має важкий перебіг. Супроводжується високою температурою, нежитю, кашлем, висипами, іноді блюванням і діареєю. Про це повідомляє Інформатор з посиланням наНаціональну службу здоров'я України. Як передається захворювання Вірус кору поширюється під час кашлю та чхання, тісних особистих контактів він лишається активним і живе в повітрі або на інфікованих поверхнях протягом 2 годин. Інфікована людина може передавати вірус за чотири дні до і за чотири дні після появи у неї висипу. Симптоми Першою ознакою кору зазвичай є значне підвищення температури приблизно через 1012 днів після інфікування, яке триває 47 днів. На цій початковій стадії можуть виникати нежить, кашель, почервоніння очей і сльозотеча, а також дрібні білі плями на внутрішній поверхні щік. За кілька днів зявляється висип спочатку, як правило, на обличчі та верхній частині шиї. Приблизно через три дні висип розповсюджується по всьому тілу, включно із руками та ногами. Він тримається 56 днів і потім зникає. У середньому, висип зявляється через 14 днів (від 7 до 18 днів) після впливу вірусу.За перших симптомах негайно звертайтеся до лікаря! Ускладнення та вакцинація від кору Ускладненнями кору можуть бути запалення легень (пневмонія) або мозку (енцефаліт).Спеціального лікування від кору нема. Єдинийзахист від інфекції вакцинація.Як правило, щеплення від неї отримують ще в дитячому віці, в 1 і 6 років, після цього імунітет формується на все життя. Календар профілактичних щеплень В Україні щеплення проводять трикомпонентною вакциною КПК (проти кору, паротиту і краснухи). Між першою і другою дозою має пройти місяць. Перед початком вакцинації не потрібно робити додаткові обстеження (аналізи крові або сечі, "імунограми"). Дорослим, які не були щеплені від кору або не перехворіли на кір, також варто вакцинуватися. Але вакцинація для дорослих є платною. Можна придбати вакцину самостійно та зробити щеплення у свого сімейного лікаря чи терапевта. Нагадаємо,Україні загрожує епідемія туберкульозу. Крім того,у Львовілікарі врятували життя 10-річному хлопчику, якийпереніс крововилив у мозок і мозкову кому. Такожписав, якіобстеження можна пройти безоплатноу свого сімейного лікаря. Підписуйтесь на нашTelegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал у Viber можнатут.

Кір: як передається, основні симптоми та вакцинація від захворювання

Читать на русском
Кір: як передається, основні симптоми та вакцинація від захворювання

Відмовившись від вакцинації, ви ризикуєте здоров’ям

Кір — це вірусне захворювання, яке  швидко поширюється та має важкий перебіг. Супроводжується високою температурою, нежитю, кашлем, висипами, іноді блюванням і діареєю. 

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Національну службу здоров'я України.

Як передається захворювання

Вірус кору поширюється під час кашлю та чхання, тісних особистих контактів — він лишається активним і живе в повітрі або на інфікованих поверхнях протягом 2 годин. Інфікована людина може передавати вірус за чотири дні до і за чотири дні після появи у неї висипу.

Симптоми

Першою ознакою кору зазвичай є значне підвищення температури приблизно через 10–12 днів після інфікування, яке триває 4–7 днів. На цій початковій стадії можуть виникати нежить, кашель, почервоніння очей і сльозотеча, а також дрібні білі плями на внутрішній поверхні щік. За кілька днів з’являється висип — спочатку, як правило, на обличчі та верхній частині шиї. Приблизно через три дні висип розповсюджується по всьому тілу, включно із руками та ногами. Він тримається 5–6 днів і потім зникає. У середньому, висип з’являється через 14 днів (від 7 до 18 днів) після впливу вірусу. За перших симптомах негайно звертайтеся до лікаря!

Ускладнення та вакцинація від кору 

Ускладненнями кору можуть бути запалення легень (пневмонія) або мозку (енцефаліт). Спеціального лікування від кору нема. Єдиний захист від інфекції — вакцинація. Як правило, щеплення від неї отримують ще в дитячому віці, в 1 і 6 років, після цього імунітет формується на все життя.

Календар профілактичних щеплень

В Україні щеплення проводять трикомпонентною вакциною КПК (проти кору, паротиту і краснухи). Між першою і другою дозою має пройти місяць. Перед початком вакцинації не потрібно робити додаткові обстеження (аналізи крові або сечі, "імунограми").

Дорослим, які не були щеплені від кору або не перехворіли на кір, також варто вакцинуватися. Але вакцинація для дорослих є платною. Можна придбати вакцину самостійно та зробити щеплення у свого сімейного лікаря чи терапевта.

Нагадаємо, Україні загрожує епідемія туберкульозу. Крім того, у Львові лікарі врятували життя 10-річному хлопчику, який переніс крововилив у мозок і мозкову кому. 

Також Інформатор писав, які обстеження можна пройти безоплатно у свого сімейного лікаря.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.