Україні може загрожувати спалах кору: 260 тисяч дітей потребують негайного щеплення - МОЗ

В Україні може спалахнути кір, на сьогодні біля 73 тисяч дітей з 260 тисяч вже отримали щеплення, а кампанія імунізації продовжиться до кінця вересня

Ігор Кузін
Головний санітарний лікар України каже про ймовірний спалах кору в країні

Україні може загрожувати спалах кору - одного з найбільш заразних інфекційних захворювань. Це повязано з тим, що в світі через карантин Сovid-19 мільйони дітей пропустили щеплення проти кору. Наразі продовжується кампанія з імунізації. 

Про це заявив заступник Міністра охорони здоров'я – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін під час брифінгу. За його словами, наразі в світі фіксується доволі багато країн, які реєструють спалахи кору (в Індії найбільше - вже 57,5 тисяч випадків кору. Також виявлені спалахи в Туреччині, Ємені, Індонезії). 

"Останній спалах кору в Україні реєстрували у 2017-2018 роках, коли більше ніж 100 тисяч дітей захворіло сумарно. Україна тоді, на жаль, була першою у списку тих країн, які реєстрували найбільшу кількість випадків кору серед дитячого населення", – наголосив Кузін.

За словами Кузіна, кір має певну циклічність, його спалахи повторюються кожні 4-5 років. Тому в Україні вже накопичився певний прошарок неімунізованих дітей з пропущенним першим або другим щепленням і, відповідно, зараз є ризик захворіти на кір. Особливо в умовах офлайн-навчання у шкільному середовищі.

Тому МОЗ прийняло рішення про так звану "наздоганяючу" кампанію з імунізації, яка буде продовжена до кінця вересня. Спочатку буде виріфікована кількість дітей, яка пропустила в цілому щеплення проти кору або не отримала його в повному обсязі, і потім буде прийматися рішення про додатковий раунд імунізації. За приблизними даними, щонайменше 260 тисяч дітей потребують такого щеплення в Україні, щоб попередити виникнення спалахів на території країни. Станом на сьогодні біля 73 тисяч дітей вже отримали щеплення.   

 

Кому загрожує кір, який перебіг захворювання

Кір загрожує усім невакцинованим, особливо дітям до року. У дорослих і дітей, молодших року, кір зазвичай має набагато тяжчий перебіг. Невакциновані медичні працівники також наражаються на ризик захворіти. Хвороба у зараженого може протікати досить важко. Інкубаційний період становить 10–12 днів. Далі починається період захворювання з такими симптомами:

  • висока температура;
  • головний біль;
  • нежить;
  • сухий кашель;
  • збільшення лімфовузлів;
  • запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення).
  • На четвертий-п’ятий дні хвороби з’являється червоний висип — спочатку на шкірі голови й обличчя, а згодом по всьому тілі. Хвороба із симптомами триває до чотирьох тижнів і довше.

Ускладнення кору може мати серйозні наслідки: запалення середнього вуха (отит), запалення дихальних шляхів (бронхіт), пневмонія, діарея, енцефаліт. Ця недуга може призвести навіть до смерті.

Профілактикою кору є щеплення (дві дози вакцини). При появі будь-яких ознак інфекційного захворювання необхідно викликати лікаря і повідомити про наявність контакту з хворим на кір.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube