В Україні активізувався кір: МОЗ готується до найбільшого за останні п'ять років спалаху інфекції

Читать на русском

Кір виявили в 11 областях України, найбільше хворих - у Києві

Читать на русском
Хворий на кір
Останній потужний спалах кору був у 2017-19 роках, він забрав життя понад 40 людей

Кір виявили в 11 областях України, найбільше хворих - у Києві

Міністерство охорони здоров'я попереджає, що Україні загрожує потужний спалах кору. За вісім місяців в Україні захворіло вже учетверо більше людей, ніж торік. Зафіксовано понад 40 випадків кору, половина хворих – діти, які перебувають в особливій групі ризику. Найбільше хворіють у Києві. 

Про спалах кору в Україні повідомляє МОЗ на сторінці у Facebook. Тут попереджають, що очікують на спалах інфекції, найпотужніший за останні п'ять років.  

"За весь 2022 рік зареєстрували 11 випадків захворювання на кір, а від початку року до серпня захворіло вже 43 людини. Цьогоріч кір виявляли в 11 областях", - надає статистику МОЗ. 

За інформацією міністерства, останній випадок зареєстрували днями у Києві:13-річна нещеплена дитина зараз перебуває в лікарні під наглядом спеціалістів. А 34 учні однієї з київських гімназій, які контактували з дитиною, перевели на онлайн-навчання до кінця вересня. Адже інкубаційний період хвороби може тривати від двох до чотирьох тижнів. 

У міністерстві пояснюють, що кір циклічно повертається в Україну приблизно раз на п'ять років, спричинюючи спалахи майже у всіх областях. Люди часто відмовляються від щеплень, тому розв'язати цю проблему складно. 

"Через низький рівень охоплення щепленнями, Україна перебуває під ризиком спалаху кору. Востаннє спалах був зафіксований у 2017-2019 роках. Тоді померла 41 людина (з яких 25 – діти). Але спалахи циклічні й повторюються приблизно раз на п’ять років", - пишуть у МОЗ. 

Кір забирає дитячі життя і може викликати інвалідність

У МОЗ наголошують, що ускладнення кору (гнійний отит, пневмонія, запалення головного мозку та нервової системи) - одна з поширених причин дитячої смертності у всьому світі. Кір небезпечний для всіх невакцинованих людей. Нещеплені діти, які контактують з інфікованими, захворюють майже завжди. І хвороба у них досить часто проходить важко та дає ускладнення. На кір хворіють майже місяць, а часом і довше. Тривалий час температура тіла тримається на позначці понад 39 градусів і навіть більше 40 градусів, її важко понизити навіть сильними жарознижувальними препаратами.  

Також вірус швидко поширюється і серед дорослих. Летальні випадки фіксують навіть серед тих, хто не має хронічних недугів. Буває, що, одужавши від кору, людина отримує інвалідність на все життя. 

"Специфічного лікування кору немає, єдиним можливим способом захиститися є вакцинація. Для захисту від кору потрібні дві дози щеплення. В Україні їх роблять у рік та 6 років. Вакцина надається державою безоплатно. Якщо дитина не отримала першу чи другу дози вакцини за графіком, треба якнайшвидше їх зробити", - наголошують у МОЗ. 

Де можна отримати щеплення

Діти, які з різних причин пропустили щеплення, можуть пройти вакцинацію негайно. Проблем із вакциною, перевіреною роками, немає. МОЗ ініціювало загальнонаціональну кампанію з вакцинації дітей проти кору. Відтак отримати щеплення можна у сімейного лікаря або педіатра, у пунктах щеплень, дитячих точках UNICEF "Спільно". Також в Україні діють 312 мобільних бригад, які виїжджають для проведення щеплень до віддалених районів. 

Дізнатися адресу найближчого пункту щеплення або дізнатися контакти регіонального координатора з вакцинації для виклику мобільної бригади можна у контакт-центрі МОЗ за номером 0 800 60 20 19.

Раніше  головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін пояснював, що через карантин Covid-19 мільйони дітей у світі пропустили щеплення проти кору. Тому цей вірус став для людства небезпечнішим. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.