В Україні сільським головам надали право виписувати повістки

Міністр оборони повідомив, що інші питання зараз опрацьовуються законодавчо і будуть озвучені після ухвалення Верховною Радою

Рустем Умєров
Право сільського голови підписувати повістки визначається постановою Кабміну

Сільський голова має право особисто формувати і підписувати повістки. Це регулюється постановою Кабінету Міністрів № 352. Про це міністр оборони України Рустем Умєров сказав під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при президентові України, що відбувся у Львові.

Як повідомляє "Укрінформ", за словами Умєрова, інші питання зараз опрацьовуються законодавчо, і після ухвалення Верховною Радою будуть озвучені.

Нагадаємо, що існує три типи повісток:

  • повістка для уточнення даних, яку вручають для оновлення інформації про військовозобов’язаних,
  • повістка на проходження військово-лікарської комісії
  • мобілізаційне розпорядження, яке вручається військовозобов'язаному після проходження медкомісії, якщо його визнано придатним до проходження військової служби.

Правила мобілізації в Україні і вручення повісток

В Україні триває масова мобілізація в ЗСУ, повістки можуть вручати будь-де, в тому числі і на робочому місці. Адвокати діляться корисними порадами, пояснючи, що буде, якщо відмовитись підписувати повістку та яким чином уникнути відкриття справи за ухилянство. 

Також громадяни країни отримують повістки на вулицях чи блокпостах. Такий формат не суперечить закону. Але чи законно заповнювати повістку прямо на вулиці? На ці та інші питання також відповідали юристи.

"Пусту повістку можуть заповнювати на місці. Але в тому випадку, якщо це робиться у присутності голови ТЦК, від імені якого вручається повістка, або якщо він це робить особисто", - зазначила юристка Вікторія Тютюнникова.

Юрист Нікіта Муренко пояснює, що є певні ситуації, коли людина має право не розписуватися за отримання повістки. Таке можливо, якщо працівники ТЦК виписали повістку з порушенням чинного законодавства, дані дописувалася у частково заповнений бланк повістки, якщо в повістці вказані неправильні дані отримувача, повістку вручає не уповноважена особа, яка немає печатки або певні дані вносили при вас.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube