Міністр оборони України подякував Японії за участь в ІТ-коаліції та коаліції з розмінування
Міністр оборони України Рустем Умєров, який працює над планом повної деокупації Криму у 2024 році, обговорив з послом Японії в Україні Кунінорі Мацудою питання співпраці в ІТ-коаліції та коаліції з розмінування. Він також закликав японські компанії у сфері високих технологій, електроніки та робототехніки, співпрацювати з українським оборонним сектором. Зокрема над створенням спільних оборонних підприємств.
Про це Умєров повідомив у своєму Facebook, де також розмістив деякі світлини з заходу.
"Я закликав японські компанії, які працюють у сфері високих технологій, електроніки та робототехніки, співпрацювати з українським оборонним сектором. Для активізації нашої подальшої співпраці, зокрема щодо створення спільних оборонних підприємств, ініціювали проведення спеціальної японсько-української конференції найближчим часом", - поінформував Умєров.
Він також подякував Японії за участь в ІТ-коаліції та коаліції з розмінування, які значно посилюють українську армію.
"Висловив щиру вдячність японському народу та уряду за всебічну та непохитну підтримку України у боротьбі проти російської агресії", - підкреслив Умєров.
Японія готова виділити Україні близько 4,5 млрд доларів на повоєнне відновлення країни. Президент України Володимир Зеленський додав, що японський уряд послідовно та вкрай принципово підтримує Україну та її людей. Президент висловив подяку за це.
З грудня Японія запустила нову програму, яка надає права біженців іноземцям, які були змушені покинути свої домівки через збройні конфлікти. Ця програма в першу чергу стосується українців. Вони матимуть право на законну фінансову підтримку, зможуть відвідувати уроки японської мови та курси адаптації до життя в Японії.
За даними імміграційного агентства Японії, станом на 20 вересня 2023 року в країні перебуває 2091 українець. Це число включає в себе людей, які прибули до Японії як туристи, студенти, працівники або за іншими категоріями віз. Станом на 3 грудня 2023 року в Японії за однорічними візами "для певної діяльності" проживає 1931 особа, яка втекла від війни в Україні. Ці візи дозволяють українцям працювати та навчатися в Японії протягом одного року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.