“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Військовозобов'язані українці, котрі опинилися за кордоном, також підлягають призову в рамках загальної мобілізації.
Українці, яким під відеозапис роздають повістки, теж можуть бути призвані до лав армії навіть у тому випадку, якщо вони перебувають за кордоном.
Про подробиці призову українців за кордоном та реальний механізм мобілізації розповіла адвокатка Надія Грищенко для "Фактів ICTV".
Щоб отримати повістку, особа, яка була викликана до військкомату, має отримати її особисто. Якщо вона знаходиться за кордоном, ніхто, крім неї, не може отримати повістку за неї, розповідає юристка.
Після того, як військовозобов'язаний отримує повістку, він мусить підписати її як доказ отримання та згоди на прибуття до військкомату у зазначений час.
Отже, якщо людина знаходиться за кордоном, вона не може фізично отримати повістку та підписати її.
Юристка додала, що в іноземних дипломатичних установах не вручають повістки.
Крім того, якщо людина законно перетнула кордон та повідомила військкомат про свій переїзд, то не повинно бути проблем з отриманням повісток. У військкоматі будуть дані про те, що військовозобов'язаний виїхав за кордон.
У разі, якщо повістку видано комусь із родичів військовозобов'язаної особи - необхідно пояснити, що людина знаходиться за межами країни та не зможе повернутися.
Слід мати на увазі, що повістка вважається переданою належним чином, якщо вона була вручена безпосередньо військовозобов'язаному за підписом.
Іншими словами, не можна передавати повістку через родичів, членів сім'ї чи друзів.
Органи місцевого самоврядування, керівники підприємств, установ та організацій є відповідальними за вручення повісток військовозобов'язаним.
Повістки можуть бути передані посадовими особами, які працюють у територіальних центрах комплектації та соціальної підтримки, за місцем проживання або роботи, а також на вулиці та блокпостах.
Згідно із законом, вручення повісток дозволено будь-де, після встановлення особи.
Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що у Раді поскаржились на вручення депутатові повістки посеред вулиці.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.