Порожній бланк повістки: чи законно заповнювати документ прямо на вулиці

Юристи пояснюють, на що треба звертати увагу українцям при врученні повісток

Порожній бланк повістки: чи законно заповнювати документ прямо на вулиці
В Україні триває мобілізація

Під час загальної мобілізації в Україні громадяни країни отримують повістки не лише за місцем проживання чи роботи, а й на вулицях чи блокпостах. Такий формат не суперечить закону. Але чи законно заповнювати повістку прямо на вулиці?

В Україні зараз отримати повістку можна в найнеочікуваніших місцях: у торговельних центрах, на заправках і на вулицях. Втім, є випадки, коли її починають заповнювати прямо під час вручення. Чи законні такі дії?

«Пусту повістку можуть заповнювати на місці. Але в тому випадку, якщо це робиться у присутності голови ТЦК, від імені якого вручається повістка, або якщо він це робить особисто», - зазначила юристка Вікторія Тютюнникова.

Тобто, бланк не має бути повністю порожнім. Випадки, коли штампують пачки порожніх повісток, а тоді приходять в готелі, квартири чи на просто на вулиці і вручають людям, без підпису голови Територіального центру комплектування — це незаконно.


Також у повістці визначається дата та час прибуття до територіального центру комплектування для проходження військово-лікарської комісії.
Військовозобов'язаний отримує повістку, а у представників ТЦК залишається «корінець» та бланк з підписом чоловіка про отримання повістки.
Порожню повістку можна оскаржити. Звертатися зі скаргою можна у свій військкомат, Міністерство оборони або Національну поліцію.


Треба пам’ятати, що вручення повістки не означає мобілізацію. Насамперед виклик у військкомат необхідний для перевірки даних громадянина та визначення його придатності до служби.


За неявку до військкомату без поважних причин передбачено адміністративне покарання у вигляді штрафу від 1700 до 3400 грн. За ухилення від призову на військову службу за мобілізації загрожує кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі від трьох до п’яти років.

Раніше ми писали, що в Україні останнім часом почали масово роздавати повістки. Це зобов'язує чоловіків з'явитися до центрів комплектації та стати на облік або ж оновити дані про себе. Секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олексій Данілов нагадав, що мобілізація у нашій країні не припинялася від початку повномасштабного вторгнення росії 24 лютого 2022 року. Про це Данілов розповів у інтерв'ю BBC. Він наполягає, що роздача повісток дозволяє поставити на облік військовозобов'язаних та сформувати резерв.


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписати на канал у Viber можна тут.

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube