"Ми готові до будь-якого формату діалогу, але є умова - повне й безумовне припинення вогню."
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Законопроєкт про медичний канабіс допустили до другого читання
Комітет Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування у вівторок, 10 жовтня, допустив до другого читання законопроєкт про легалізацію в Україні медичного канабісу. Рада підтримала його у першому читанні ще 13 липня. У випадку позитивного результату, наступний крок – голосування за ухвалення документа в цілому.
Повідомила про таке рішення комітету віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанишина. За її словами, перш ніж це сталось, були десятки годить обговорень та тисячі поправок, що внесли у документ. Проте результат того вартий.
"Щойно Комітет здоровʼя нації рекомендував законопроєкт про медичний канабіс до 2 читання! Майже тисяча поправок, десятки годин обговорень з правоохоронцями, аграріями, депутатами і громадськістю: ми зробили все, щоби пацієнти могли отримати ліки якомога скоріше, бізнес мав можливості для роботи в Україні, а весь процес був під чітким і прозорим контролем держави", – заявила Стефанишина.
Вона додала, що так далеко медичний канабіс ще не заходив за всю історію України. Раніше законопроєкти про його легалізацію навіть не отримували потрібну кількість голосів, щоб бути ухваленими в першому читання. А тут вже чекаємо на 2-ге.
Медичний канабіс використовується у медицині для лікування різних станів і хвороб. Його основним активним компонентом є каннабіноїди, які сприяють зниженню болі, запаленню та судом, полегшенню нудоти та блювоти, стимулюванню апетиту та поліпшенню сну.
Він застосовується в лікуванні таких хвороб, як хронічний біль, рак, епілепсія, депресія, розлади сну та багато інших. Після початку повномасштабної війни в Україні медичний канабіс став дуже актуальним. Адже ця речовина може стати помічною у лікуванні ПТСР, який мають багато військових і поранених.
Комісія ООН з наркотичних засобів ще у 2020 році прийняла рішення про виключення медичного канабісу та похідних з найнебезпечнішої категорії наркотиків. Наразі канабіс легалізований у 56 країнах світу, в тому числі й у Норвегії, Німеччині, Великобританії, Нідерландах, Австрії, Іспанії, Італії, Франції, Португалії, Чехії, Данії, Польщі, Греції, Бельгії, Ізраїлі, США та Канаді.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.