У Раді зробила ще один крок до легалізації медичного канабісу в Україні – подробиці

Читать на русском

Законопроєкт про медичний канабіс допустили до другого читання

Читать на русском
Канабіс
Легалізація медичного канабісу

Законопроєкт про медичний канабіс допустили до другого читання

Комітет Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування у вівторок, 10 жовтня, допустив до другого читання законопроєкт про легалізацію в Україні медичного канабісу. Рада підтримала його у першому читанні ще 13 липня. У випадку позитивного результату, наступний крок – голосування за ухвалення документа в цілому.

Повідомила про таке рішення комітету віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанишина. За її словами, перш ніж це сталось, були десятки годить обговорень та тисячі поправок, що внесли у документ. Проте результат того вартий.

"Щойно Комітет здоровʼя нації рекомендував законопроєкт про медичний канабіс до 2 читання! Майже тисяча поправок, десятки годин обговорень з правоохоронцями, аграріями, депутатами і громадськістю: ми зробили все, щоби пацієнти могли отримати ліки якомога скоріше, бізнес мав можливості для роботи в Україні, а весь процес був під чітким і прозорим контролем держави", – заявила Стефанишина.

Вона додала, що так далеко медичний канабіс ще не заходив за всю історію України. Раніше законопроєкти про його легалізацію навіть не отримували потрібну кількість голосів, щоб бути ухваленими в першому читання. А тут вже чекаємо на 2-ге.

Легалізація медичного канабісу в Україні

Медичний канабіс використовується у медицині для лікування різних станів і хвороб. Його основним активним компонентом є каннабіноїди, які сприяють зниженню болі, запаленню та судом, полегшенню нудоти та блювоти, стимулюванню апетиту та поліпшенню сну.

Він застосовується в лікуванні таких хвороб, як хронічний біль, рак, епілепсія, депресія, розлади сну та багато інших. Після початку повномасштабної війни в Україні медичний канабіс став дуже актуальним. Адже ця речовина може стати помічною у лікуванні ПТСР, який мають багато військових і поранених.

Комісія ООН з наркотичних засобів ще у 2020 році прийняла рішення про виключення медичного канабісу та похідних з найнебезпечнішої категорії наркотиків. Наразі канабіс легалізований у 56 країнах світу, в тому числі й у Норвегії, Німеччині, Великобританії, Нідерландах, Австрії, Іспанії, Італії, Франції, Португалії, Чехії, Данії, Польщі, Греції, Бельгії, Ізраїлі, США та Канаді.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.