Чоловік своєї вини не визнав
Охтирський міськрайонний суд Сумської області визнав громадянина винним в ухиленні від призову на військову службу під час мобілізації. Вироком суду чоловіку призначено 3 роки позбавлення волі.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на вирок від 16 січня. Обвинувачений виявився офіцером запасу, який закінчив військову кафедри при університеті. Під час війни 12 липня 2022 року він прибув до призовної дільниці в Охтирці і пройшов військово-лікарську комісію, за висновком якої визнаний придатним до військової служби.
У подальшому отримав повістку для відправлення до місця несення служби, а саме до Національної академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного в місті Львів. У зв’язку з мобілізацією там формувалися курси перепідготовки курсантів. Обвинувачений раніше не служив і якраз підпадав під категорію тих, хто мав пройти таке навчання.
Однак у визначений час молодик для відправлення до місця служби не з’явився. У судовому засіданні чоловік вину не визнав. Розповів, що в нього боліло коліно і він лікувався. Медогляд у військово-лікарській комісії, на його думку, був для «галочки», всі лікарі писали, що він здоровий. Він подав довідку, що лікується у фізіотерапевтичному кабінеті.
Ортопед із військово-лікарської комісії суду пояснив, що у висновку про придатність до обвинуваченого військової служби не зазначено про скарги, то значить скарг не було або вони були незначними. Лікар не пам’ятає чи скаржився хлопець на запалення колінного суглобу. Під час комісії лікар оглядає призовника і приймає рішення, а оглядати медичну документацію не є обов’язковим. Лікар дивиться чи функціонує орган, якщо функціонує нормально, значить особа є придатною для військової служби. Оскільки функція колінного суглобу не була порушена, свідком було прийнято рішення «придатний».
Також допитувався лікарем-ортопед Охтирської Центральної районної лікарні, в якого лікувався обвинувачений. Медик підтвердив, що в червні минулого року хлопець звернувся зі скаргами на болі у колінному суглобі. Рентген не показав патологічних змін в кістках та суглобах. Лікар призначив протизапальне лікування, після якого було покращення. Через деякий час обвинувачений знову просив лікування, хоча лікар пояснював, що треба робити перерву. На початку серпня молодик вкотре прийшов і скаржився на болі. Діагноз «периатрит правого колінного суглобу» був встановлений на підставі звернення пацієнта та суб’єктивних скарг на болі в суглобі, зокрема під час пальпації, і наявність при первинному огляді незначного набряку. Станом на 11.08.2022 обвинувачений вже закінчив курс медикаментозного лікування. Лікар також відмітив, що «периатрит правого колінного суглобу», не приводить до стійкої втрати працездатності.
У судовому засіданні досліджувалися звукозаписи телефонних розмов підсудного із працівниками Територіального центру комплектування та соціальної підтримки, надані суду самим обвинуваченим. Із записів вбачається, що хлопець не погоджується з рішенням військово-лікарської комісії і згоден прийти виключно для уточнення військової облікової спеціальності і категорично відмовляється прибувати, якщо це буде пов’язано з відправкою його для проходження військової служби. При цьому молодий чоловік спілкується нецензурною лексикою, висловлюючи своє небажання з’являтися на військову службу.
Суд зазначає, що станом на серпень 2022 року хворобливий стан підсудного ґрунтувався виключного на його суб’єктивних скаргах лікарю і нічим більше не підтверджувався.
Стан здоров’я і незавершення призначеного лікарем курсу фізіотерапевтичного лікування не перешкоджали обвинуваченому особисто прибути для відправки на проходження військової служби за мобілізацією до Національній академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного в місті Львів.
Тому суд погоджується, що це було саме ухилення від призову на військову службу за мобілізацією і вина особи доведена поза розумним сумнівом.Вироком суду чоловіку призначено 3 роки позбавлення волі.
Деякі громадяни України намагаються будь-яким чином не підпасти під мобілізацію. Через це вони вдаються до хитрощів, що часто знаходяться поза межами закону. Це можуть бути найпростіші способи заробити собі відстрочку від призову через стан здоров’я, або ж спроби втекти за кордон, як у цьому випадку.
З оголошення мобілізації правоохоронці фіксують поодинокі випадки ухилянтів потрапити за кордон України. При цьому, всім військовозобов’язаним законом заборонено залишати країну у разі оголошення воєнного стану та мобілізації. Ухилянти намагаються підробляти документи, змінювати особистість чи навіть ховатися у бейбі-боксах, аби тільки не отримати повістку.
Нагадаємо, що нове перехоплення свідчить про невимовний страх росіян перед наступом ЗСУ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.