Отримати консульські послуги за кордоном українці зможуть тільки за умови надання свого військового квитка у паперовому або електронному форматі
Міністерство закордонних справ повертає консульські послуги для українських громадян за кордоном з 18 травня, проте вводить додаткові вимоги. Відповідно до закону про мобілізацію, що набирає чинності з завтрашнього дня, надання консульських послуг буде регулюватися новими правилами. Окрім звичайних документів, які заявники повинні мати при собі для отримання консульських послуг, тепер вони також повинні надати свій військовий квиток у паперовому або електронному форматі.
Як повідомляє пресцентр МЗС, паперовий військовий квиток можна буде подати лише до запуску електронного кабінету призовника, де кожен зможе самостійно створити електронну копію свого документа. Також МЗС надає детальне роз’яснення щодо нового порядку отримання консульських послуг.
З 18 травня чоловіки 18-60 років за кордоном можуть подавати заяви на консульські послуги. Потрібно мати військово-обліковий документ (ВОД) у паперовому або електронному вигляді (е-ВОД). Паперовий документ діє до запуску електронного кабінету призовника.
Паперовий військово-обліковий документ (ВОД) це посвідчення про приписку, військовий квиток або тимчасове посвідчення. Паперові ВОД діятимуть до запуску електронного кабінету, після чого використовуватимуться лише е-ВОД.
Електронний військово-обліковий документ (е-ВОД) це документ у застосунку з даними з реєстру призовників. З 18 червня його можна буде сформувати самостійно. Для отримання послуги е-ВОД має бути актуальним (не старшим за 3 дні).
Відсутність е-ВОД чи паперового документа. Якщо немає обох документів, можна стати на тимчасовий консульський облік або оновити дані консульського обліку. Це тимчасова опція до запуску електронного кабінету призовника. Документи для обліку перераховані на сайті закордонної установи. Додається копія дозволу на проживання за кордоном.
Випадки, коли не потрібен ВОД: оформлення посвідчення особи на повернення в Україну; консульські дії в інтересах дитини, якщо один з батьків іноземець. Або, як третій варіант, звернення арештованих або позбавлених волі заявників.
Відсутність ВОД і закордонного паспорта. Закордонний паспорт обов'язковий для тимчасового консульського обліку. Якщо його немає, потрібно чекати запуску е-ВОД 18 червня. Для повернення в Україну можна оформити "білий паспорт".
Електронний кабінет призовника: Кабінет оновлює військово-облікові дані через застосунок “Резерв+”, доступний з 18 травня. З 18 червня можна сформувати е-ВОД. Інструкції доступні на ресурсах Міноборони. Усі питання щодо роботи застосунку можна адресувати службі підтримки Міноборони. Додаткова інформація буде опублікована у день запуску сервісу.
В Україні офіційно запустили мобільний додаток для електронного кабінету військовозобов'язаних Резерв+. Через цей сервіс можна дистанційно оновити облікові дані у військкоматі. Це можна зробити тим, хто перебуває в Україні та за кордоном.
Нагадаємо, з 18 травня змінюються правила перетину кордону для чоловіків. Це зумовлено тим, що в цей день набуває чинності закон про мобілізацію. Починаючи з суботи прикордонники почнуть перевіряти в чоловіків призовного віку наявність військово-облікового документу (воєнний квиток, приписне тощо).
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.