В Україні підписали дорожню карту щодо проведення масової вакцинації від COVID-19: етапи

Читать на русском

Вакцинація буде виключно добровільною

Читать на русском

Вакцинація буде виключно добровільною

Міністерство охорони здоров'я підписало дорожню карту щодо проведення масової вакцинації від COVID-19 в Україні в 2021-2022 роках.

Про це заявив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов передає Інформатор .

"Цей стратегічний документ готувався за участю профільних фахівців - національних і міжнародних експертів у сфері громадського здоров'я та імунізації, а також Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики", - пояснив Степанов.

Глава МОЗ підкреслив, що вакцинація від COVID-19 в Україні буде виключно добровільною.

"У наших планах - охопити щепленнями від коронавірусної хвороби не менше 50% населення країни впродовж 2021-2022 років. Початок першого етапу заплановано на січень.Терміни можуть зрушити на незначний час - це залежить від поставок вакцини", - розповів Степанов.

За його словами, імунізація буде проводитися на базі кабінетів і пунктів щеплень, яких зараз в Україні налічується понад 11 000. Крім того, будуть організовані мобільні бригади по імунізації, а також тимчасові центри вакцинації за прикладом Італії та Німеччини.

Кампанія з вакцинації від коронавирусной хвороби в 2021-2022 році буде проводитися в 5 етапів.

Перший етап: вакцинація людей з критичним рівнем інфікування з розвитку COVID-19. Йдеться про медпрацівників і військовослужбовців в зоні Операції Об'єднаних сил на Донбасі. На даному етапі вакцинацією охоплять близько 355 тисяч чоловік.

Другий етап: вакцинація людей з високим рівнем інфікування і тих, хто надає медичні послуги. Люди старше 60 років, а також медпрацівники. Охоплення - 2,3 млн осіб.

Третій етап: вакцинація людей з високим ризиком інфікування і тих, які виконують функції з підтримки безпеки і життєдіяльності країни. Охоплення - 7,2 млн осіб.

Четвертий етап: вакцинація людей з підвищеним ризиком інфікування і тих, які виконують функції з підтримки безпеки і життєдіяльності країни. Охоплення - близько 11 млн чоловік.

П'ятий етап: вакцинація інших категорій населення, які не входять до числа пріоритетних груп. Охоплення - близько 19 млн чоловік. Цей етап запланований після виконання попередніх етапів вакцинації, в умовах широкого доступу до вакцин від COVID-19 і в разі повного ресурсного забезпечення.

Нагадаємо, уряд виділив 1,3 млрд грн для закупівлі вакцин від COVID-19.

Крім того, в Україні планують створити до 50 центрів вакцинації .

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.