«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Вакцинація буде виключно добровільною
Міністерство охорони здоров'я підписало дорожню карту щодо проведення масової вакцинації від COVID-19 в Україні в 2021-2022 роках.
Про це заявив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов передає Інформатор .
"Цей стратегічний документ готувався за участю профільних фахівців - національних і міжнародних експертів у сфері громадського здоров'я та імунізації, а також Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики", - пояснив Степанов.
Глава МОЗ підкреслив, що вакцинація від COVID-19 в Україні буде виключно добровільною.
"У наших планах - охопити щепленнями від коронавірусної хвороби не менше 50% населення країни впродовж 2021-2022 років. Початок першого етапу заплановано на січень.Терміни можуть зрушити на незначний час - це залежить від поставок вакцини", - розповів Степанов.
За його словами, імунізація буде проводитися на базі кабінетів і пунктів щеплень, яких зараз в Україні налічується понад 11 000. Крім того, будуть організовані мобільні бригади по імунізації, а також тимчасові центри вакцинації за прикладом Італії та Німеччини.
Кампанія з вакцинації від коронавирусной хвороби в 2021-2022 році буде проводитися в 5 етапів.
Перший етап: вакцинація людей з критичним рівнем інфікування з розвитку COVID-19. Йдеться про медпрацівників і військовослужбовців в зоні Операції Об'єднаних сил на Донбасі. На даному етапі вакцинацією охоплять близько 355 тисяч чоловік.
Другий етап: вакцинація людей з високим рівнем інфікування і тих, хто надає медичні послуги. Люди старше 60 років, а також медпрацівники. Охоплення - 2,3 млн осіб.
Третій етап: вакцинація людей з високим ризиком інфікування і тих, які виконують функції з підтримки безпеки і життєдіяльності країни. Охоплення - 7,2 млн осіб.
Четвертий етап: вакцинація людей з підвищеним ризиком інфікування і тих, які виконують функції з підтримки безпеки і життєдіяльності країни. Охоплення - близько 11 млн чоловік.
П'ятий етап: вакцинація інших категорій населення, які не входять до числа пріоритетних груп. Охоплення - близько 19 млн чоловік. Цей етап запланований після виконання попередніх етапів вакцинації, в умовах широкого доступу до вакцин від COVID-19 і в разі повного ресурсного забезпечення.
Нагадаємо, уряд виділив 1,3 млрд грн для закупівлі вакцин від COVID-19.
Крім того, в Україні планують створити до 50 центрів вакцинації .