"На сьогодні секретар РНБО сформулював цей пункт як «інформаційна твердість». Це загальна історія, до якої залучені різні структури, зокрема обидві розвідки, а також СБУ"
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Ця пісня про добрі і світлі почуття. Мені сподобалось слово “Неабищо”, бо воно не звичне, ми так називаємо людей які нам подобаються, чи яких ми кохаємо. Мене називали “моє неабищо”, мені це сподобалось, тому що я відчула в цьому слові певну унікальність, милозвучність. Це слово і смішне, і дивне, але дуже моє”, - коментує TAYANNA.
До України не повернувся кожен 10-й чоловік, яким дозволили виїхати як волонтеру
В Україну не повернулися 9 373 чоловіки призовного віку, які виїжджали як волонтери по системі "Шлях". Згідно зі статистикою - це кожен десятий чоловік (11,1% від загальної кількості осіб, які скористалися правом на виїзд). Найбільше таких втікачів з Волинської, Львівської та Тернопільської областей.
Про це пише видання "Главком" з посиланням на проміжний звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, яка перевіряла використання за цільовим призначенням гуманітарної та іншої допомоги. Статистика втікачів стосується періоду з 24 лютого до 31 грудня 2022 року.
Так, загалом за 2022 рік через систему "Шлях" дозволили виїзд з України з обов’язковою умовою повернутися 96 442 чоловікам призовного віку. Успішно скористались цим дозволом 66 374 людини. Крім цього, 3 178 військовозобов’язаних чоловіків не випустили прикордонники через те, що ті не змогли підтвердити мету виїзду.
З них до України не повернулися 9 373 чоловіки. У число антилідерів потрапили Волинська (випустили 21 108 військовозобов’язаних, не повернулося 1 375 чоловіків), Львівська (31 558 чоловіків проти 1 036 чоловіків), Тернопільська (14 036 чоловіків проти 964 чоловіка) області.
Система "Шлях" для перетину кордону дозволяє чоловікам-водіям (волонтерам) легально перетинати кордон України в умовах воєнного стану. Вона була створена насамперед для усунення корупційних ризиків у процесі видачі дозволів та спрощення самої процедури. За цією системою виїхати можуть:
Для отримання дозволу потрібно звернутися до відповідної обласної військової адміністрації. Після обробки звернень обласна державна адміністрація ухвалює рішення про виїзд за межі країни водіїв та вносить відомості до інформаційної системи "Шлях". А також надсилає листа до Державної прикордонної служби України. Прикордонна служба України приймає рішення про пропуск водія на підставі витягу з розпорядження відповідної обласної військової адміністрації та наявності відомостей у системі "Шлях". Дозвіл одержують фактично на 1 місяць. Якщо водій-волонтер не повертається у зазначений термін, Укртрансбезпека має право заборонити перевізнику або фонду використовувати систему. А якщо мету поїздки не буде підтверджено, то Держприкордонслужба може відмовити у перетині кордону.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.