В Україні хочуть зобов'язати прив'язувати SIM-картки до паспортів: кого це торкнеться

Читать на русском

Це потрібно, щоб уберегти людей від шахраїв

Читать на русском
В Україні хочуть зобов'язати прив'язувати SIM-картки до паспортів: кого це торкнеться

Це потрібно, щоб уберегти людей від шахраїв

Депутати Верховної Ради розробляють законопроєкт, який зобов'яже всіх громадян України, які мають банківські рахунки прив'язані до номера телефону, перевести SIM-картки на контракт. При цьому проводитимуть обов'язкову перевірку паспортних даних власника номера.

Про це на телеканалі OBOZREVATEL розповів народний депутат України від партії «Слуга Народу», член комітету Верховної ради з питань цифрової трансформації Олександр Федієнко, - повідомляє Інформатор.

Це торкнеться тих українців, у яких до телефону прив'язані сервіси банку, такі як подвійна верифікація та мобільний банкінг. Тобто, якщо до вашого номера не прив'язані банківські картки – у цьому не буде потреби. Зараз у мешканців України є на вибір два варіанти надання мобільного зв'язку – контракт та пріпейд. У разі придбання SIM-картки без прив'язки до паспорта (пріпейд) оператор мобільного зв'язку не знає про абонента майже нічого, крім його номера та IMEI його пристрою. А у випадку з контрактним зв'язком абонент надає паспортні дані про себе.

"Людина має банківську картку, яка прив'язана до телефонного номера. У разі шахрайських дій, що відбуваються з цією банківською карткою із застосуванням цього телефонного номера, людина звертається до кіберполіції, вона звертається до оператора, а оператор каже, що цей телефонний номер не контрактний, пріпейдний. Тобто це номер нічийний", – пояснив Олександр Федієнко.

Як це захистить українців?

За його словами, йдеться про "революційний" законопроєкт, який має на меті захистити громадян від шахраїв, які вчиняють злочини з банківськими рахунками. Це дуже поширений вид шахрайства, коли зловмисники користуються послугою дистанційного відновлення SIM-картки, видаючи себе власником номера. Для цього вони дзвонять жертві й під виглядом оператора call-центру виманюють потрібну для заміни SIM-карти інформацію, на кшталт двох останніх набраних номерів, дівочого прізвища матері й таке інше. Після отримання нової SIM-картки вони через номер телефону можуть зайти у всі сервіси та облікові записи, які прив'язані до номера, у тому числі й банківські. І в такий спосіб вони крадуть кошти з рахунків жертв. У разі прив'язки SIM-картки до паспорта шахраї просто не зможуть її оволодіти.

Нардеп розповів, що зараз законопроєкт перебуває на етапі соціального дослідження. Депутати хочуть зрозуміти, "наскільки критично на нього реагуватиме населення". Варто зазначити, що ідея продавати SIM-картки за паспортом не є новою. У вересні депутати пропонували запровадити обов'язкову реєстрацію всіх активних номерів українців до 1 січня 2025 року з відключенням усіх, хто цього не зробить. До цього також було кілька спроб запровадити продаж SIM-карток за паспортом. Однак новий законопроєкт не передбачає обов'язкової реєстрації всіх SIM-карток, а лише тих телефонних номерів, до яких підключено банківські сервіси. Однак, за даними НБУ, за червень 2021 року в Україні діє близько 75,3 млн банківських карток, у той час, як населення країни становить 41 мільйон. Виходить, що більшість українців мають більше однієї банківської картки.

Раніше ми повідомляли, що eSIM може заробити на Apple Watch в Україні. Про те, як убезпечити себе від шахраїв, які відновлюють чужі SIM-картки з прив'язкою до банківських рахунків, ми писали тут.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.