Головна
Україна
17:09, 23 Червня
Информатор UA

Интро

В Україні з 16 липня почнуть діяти нові норми Закону про мову. Порушникам загрожують штрафи. Інформатор розповідає, чого очікувати та що зміниться. Що це означає Інтерфейс будь-якої комп'ютерної програми, з якою взаємодіє користувач в Україні, повинен мати українську версію, яка за обсягом та змістом повинна містити не менше інформації, ніж іншомовні версії продукту. Деталі.Мова йде про ПЗ, встановлене безпосередньо на комп'ютерах, а також при "системи спілкування" побутових приладів пральних машин, посудомийок, а також автомобілів. Усі інтернет-сайти та сторінки в соцмережах органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної і комунальної форм власності, ЗМІ, а також компаній мають бути державною мовою. Деталі.Іншомовні версії можуть існувати, однак українська мова повинна мати не менше за обсягом та змістом інформації, ніж іншомовні версії та завантажуватись за замовчуванням для користувачів в Україні. Для іноземних суб'єктів господарювання, що реалізують свої товари та послуги в Україні та мають тут дочірні підприємства, філії чи представництва, українська версія вебсайту повинна містити достатню за обсягом та змістом інформацію для зрозумілої навігації та розкриття мети діяльності власника такого інтернет-представництва. Якіштрафи загрожують З 16 липня Уповноважений із захисту державної мови отримує повноваження застосовувати адміністративні стягнення за порушення чинного законодавства України. За перше порушення може загрожувати штраф у розмірі від 3 400 до 8 500 гривень (залежно від виду порушення) або застосовано попередження, За повторне порушення протягом року штраф складе від 8 500 до 11 900 гривень. Нагадаємо,в Україні хочуть перейменувати населені пункти, назви яких мають російськомовний характер. Крім того,у Мукачевідемонтували пам'ятник радянському танку. Такожписав, що у Миколаєвізамість Московської вулиці з'явиться Маріупольська. Підписуйтесь на нашTelegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал у Viber можнатут. Заголовне фото: з відкритих джерел

В Україні з 16 липня почнуть діяти нові норми Закону про мову: що зміниться

Читать на русском
В Україні з 16 липня почнуть діяти нові норми Закону про мову: що зміниться

Переходимо на українську

В Україні з 16 липня почнуть діяти нові норми Закону про мову. Порушникам загрожують штрафи.

Інформатор розповідає, чого очікувати та що зміниться. 

Що це означає 

Інтерфейс будь-якої комп'ютерної програми, з якою взаємодіє користувач в Україні, повинен мати українську версію, яка за обсягом та змістом повинна містити не менше інформації, ніж іншомовні версії продукту.  

Деталі. Мова йде про ПЗ, встановлене безпосередньо на комп'ютерах, а також при "системи спілкування" побутових приладів — пральних машин, посудомийок, а також автомобілів. 

Усі інтернет-сайти та сторінки в соцмережах органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної і комунальної форм власності, ЗМІ, а також компаній мають бути державною мовою. 

Деталі. Іншомовні версії можуть існувати, однак українська мова повинна мати не менше за обсягом та змістом інформації, ніж іншомовні версії та завантажуватись за замовчуванням для користувачів в Україні. 

Для іноземних суб'єктів господарювання, що реалізують свої товари та послуги в Україні та мають тут дочірні підприємства, філії чи представництва, українська версія вебсайту повинна містити достатню за обсягом та змістом інформацію для зрозумілої навігації та розкриття мети діяльності власника такого інтернет-представництва. 

Які штрафи загрожують

З 16 липня Уповноважений із захисту державної мови отримує повноваження застосовувати адміністративні стягнення за порушення чинного законодавства України. 

  • За перше порушення може загрожувати штраф у розмірі від 3 400 до 8 500 гривень (залежно від виду порушення) або застосовано попередження,
  • За повторне порушення протягом року штраф складе від 8 500 до 11 900 гривень. 

Нагадаємо, в Україні хочуть перейменувати населені пункти, назви яких мають російськомовний характер. Крім того, у Мукачеві демонтували пам'ятник радянському танку

Також Інформатор писав, що у Миколаєві замість Московської вулиці з'явиться Маріупольська.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Заголовне фото: з відкритих джерел

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.