“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Переходимо на українську
В Україні з 16 липня почнуть діяти нові норми Закону про мову. Порушникам загрожують штрафи.
Інформатор розповідає, чого очікувати та що зміниться.
Інтерфейс будь-якої комп'ютерної програми, з якою взаємодіє користувач в Україні, повинен мати українську версію, яка за обсягом та змістом повинна містити не менше інформації, ніж іншомовні версії продукту.
Деталі. Мова йде про ПЗ, встановлене безпосередньо на комп'ютерах, а також при "системи спілкування" побутових приладів — пральних машин, посудомийок, а також автомобілів.
Усі інтернет-сайти та сторінки в соцмережах органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної і комунальної форм власності, ЗМІ, а також компаній мають бути державною мовою.
Деталі. Іншомовні версії можуть існувати, однак українська мова повинна мати не менше за обсягом та змістом інформації, ніж іншомовні версії та завантажуватись за замовчуванням для користувачів в Україні.
Для іноземних суб'єктів господарювання, що реалізують свої товари та послуги в Україні та мають тут дочірні підприємства, філії чи представництва, українська версія вебсайту повинна містити достатню за обсягом та змістом інформацію для зрозумілої навігації та розкриття мети діяльності власника такого інтернет-представництва.
З 16 липня Уповноважений із захисту державної мови отримує повноваження застосовувати адміністративні стягнення за порушення чинного законодавства України.
Нагадаємо, в Україні хочуть перейменувати населені пункти, назви яких мають російськомовний характер. Крім того, у Мукачеві демонтували пам'ятник радянському танку.
Також Інформатор писав, що у Миколаєві замість Московської вулиці з'явиться Маріупольська.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
Заголовне фото: з відкритих джерел