У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Люди скаржаться на те, що назви низки населених пунктів не відповідають правилам та нормам українського правопису.
В Україні хочуть перейменувати населені пункти, назви яких мають російськомовний характер. Рішення про зміни географічних назв ухвалює парламент.
Про це заявив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, – передає Інформатор.
"До цього потрібно підходити без політики, але виходячи з наших сторінок історії, з нашого героїчного сьогодення. Так, щоб на карті України не залишилося й сліду з часів колонізації, російської, диктатури. Україна – для українців та наших дітей", - зазначив Кремінь. .
Мовний омбудсмен зазначив, що ініціативи щодо перейменування населених пунктів мають бути за місцевими громадами. З їхньої ініціативи мають відбутися засідання відповідних комісій. За результатами цих засідань потрібно надіслати листа Верховній раді, оскільки рішення про зміни географічних назв приймає парламент. Він навів результати опитування соціологічної групи "Рейтинг": перейменування вулиць та інших об'єктів, пов'язаних із Росією, підтримують 76% респондентів у всій Україні.
Назви чи перейменування вулиць, проспектів чи бульварів – виключно у компетенції місцевої влади. Він нагадав, що вже звертався до місцевих органів влади щодо перейменування населених пунктів, що виникли або русифіковані в радянську епоху: Арбузинка, Сєвєродонецьк, Южноукраїнськ, Южне, Переводчикове, Луч, Первомайськ.
"Тому, нарешті, має бути прийняте рішення з огляду на норми української мови, законодавства, вимог часу", - наголосив Кремінь.
Нагадаємо, у Києві можуть перейменувати п'ять станцій метро. Крім того, у Мукачеві демонтували пам'ятник радянському танку.
Також Інформатор писав, що у Миколаєві замість Московської вулиці з'явиться Маріупольська.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
Заголовне фото: з відкритих джерел