В Україні довідку переселенця тепер можна отримати в “Дії”: як це зробити

Перша черга Єдиної інформаційної системи соціальної сфери вже впроваджена

Довідка ВПО в Дії
Подати заявку на статус ВПО і отримати довідку можна в Дії. Фото: Дія

В Україні все більше послуг можна отримати в онлайн-режимі – через комп’ютер або смартфон. Тепер також у “Дії” українці зможуть оформити довідку внутрішньо переміщеної особи.

Про це повідомляє пресслужба “Дії”. Відомо, що перша черга Єдиної інформаційної системи соціальної сфери вже впроваджена.

Зокрема, було:

  • реалізовано централізоване призначення, нарахування та виплати допомоги на проживання ВПО
  • забезпечено можливість подання в застосунку та на порталі Дія звернень щодо отримання довідки про взяття на облік, отримання допомоги та зміни адреси ВПО, тощо.

Як отримати довідку ВПО у Дії

Отримати такий документ можуть люди, які виїхали з Чернігівської , Сумської, Харківської, Херсонської, Миколаївської, Запорізької, Донецької, Луганської, Житомирської, Одеської, Волинської, Дніпропетровської, Київської області, а також міста Києва. Подати заяву на отримання статусу переселенця можна самостійно з 14 років. Від імені дитини це мають робити батьки. Якщо людина є недієздатною або має обмежену дієздатність — від її імені документи подає законний представник. 

Які документи необхідні:

  • заява про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
  • паспорт громадянина України;
  • якщо прописка не вказана в паспорті, варто надати інший документ на підтвердження. Це може бути військовий квиток, трудова книжка, медичні чи інші документи, які підтвердять факт проживання на відповідній території.

Якщо заяву подає законний представник, також потрібно надати:

  • документ, який посвідчує особу законного представника;
  • документ, який підтверджує повноваження особи як законного представника (або родинні стосунки між дитиною і заявником);
  • свідоцтво про народження дитини.

Як подати заявку в Дії:

  • Оновіть застосунок Дія та авторизуйтеся зручним для вас способом.
  • Зайдіть у розділ “Послуги” та надішліть заявку на отримання статусу ВПО. 
  • Вкажіть місце, де ви зараз перебуваєте — область, населений пункт і конкретну адресу. Також підтвердьте геолокацію. Це потрібно зробити лише один раз, щоб перевірити ваше фактичне місце перебування. 
  • Якщо маєте дитину, і свідоцтво про народження є в застосунку, можете отримати статус переселенця і для неї. Якщо ж дітей чи свідоцтва немає, натисніть “Зареєструватися без дітей”.
  • Далі можна одразу подати заявку на фінансову допомогу від держави. Це 2000 грн щомісяця для дорослого та 3000 грн для дитини. Для цього натисніть “Хочу отримувати допомогу”.
  • Оберіть картку єПідтримка для зарахування коштів. Якщо у вас такої картки немає, необхідно її оформити.
  • Перевірте заяву, підтвердіть правильність даних та натисніть “Надіслати”. 
  • Якщо під час оформлення заяви система видає помилку, просто спробуйте ще раз через деякий час. Після оброблення заяви довідка ВПО з’явиться у застосунку в переліку ваших документів. 

“Щоб отримати статус ВПО, у застосунку має відображатися картка платника податків та один із паспортів: ID-картка або закордонний біометричний паспорт. Для формування довідки потрібні дані саме з біометричних документів, тож якщо такої інформації немає, заяву доведеться подавати офлайн. Також ЦНАП доведеться відвідати особисто, якщо ви перемістилися в межах одного населеного пункту — наприклад, змінили вулицю”, – наголосили у повідомленні.

Сервіс Дія: останні новини

У “Дії” почалося бета-тестування розширення програми “єВідновлення”. Власники житла, яке зруйнували російські загарбники, можуть подати заявку на компенсацію. Відомо, що спочатку нововведення стартує на Київщині. Українці зможуть подати заявку у застосунку, щоб отримати виплату.

Також українські пенсіонери тепер можуть не носити з собою пенсійне посвідчення: електронна версія документа з'явиться в застосунку "Дія". У Пенсійному фонду розповіли, як скористатися таким посвідченням і в кого воно може не з'явитися одразу.  

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube