«З Путіним щось сталося. Він абсолютно ЗБОЖЕВОЛІВ! Він без потреби вбиває безліч людей. Ракети та дрони обстрілюють міста — без жодної причини»
Ця пісня — це відверта розповідь про життя у столиці в умовах війни, про внутрішні трансформації та силу, яку дає місто. Трек народився ще торік, коли в Києві цвіли каштани — у надихаючий момент, що контрастує з тяжкою реальністю воєнного часу.
Петиція з'явилася на сайті президента 9 листопада 2021 року і зібрала понад 26 тисяч підписів
Президента України Володимира Зеленського просять вирішити питання стосовно забезпечення дітей, хворих на цукровий діабет, необхідним медичним обладнанням, а саме моніторингом рівня цукру в крові та інсуліновими помпами. Воно є життєво важливим, проте через надто високу вартість, фактично недоступне для придбання. У відповіді голови держави на петицію зазначено, що через війну виник дефіцит інсулінів.
Щоб розв’язати проблему Уряд вжив заходів щодо відновлення ланцюгів поставок та якнайшвидшого забезпечення громадян необхідними ліками в достатній кількості. Про це йдеться у відповіді Зеленського на петицію № 22/126216-еп.
Він також звернувся до прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, розглянути питання петиції та вжити комплексних заходів щодо організації безперебійних поставок препаратів інсуліну, розширення мережі аптечних закладів, які відпускають інсулін за програмою реімбурсації, забезпечення належного функціонування системи профілактики та діагностики цукрового діабету серед дітей та розгляду можливих механізмів забезпечення дітей, хворих на цукровий діабет, приладами безперервного контролю цукру та інсуліновими помпами за кошти державного бюджету, у тому числі із залученням міжнародної, гуманітарної допомоги.
Відповідно до визначення ВООЗ цукровий діабет належить до глобальних медико-соціальних проблем. Це зумовлено як прогресуючим зростанням кількості хворих на цукровий діабет, так і надзвичайно високим ризиком розвитку ускладнень, що призводять до втрати працездатності, інвалідизації та смерті. В Україні діабет посідає третє місце за поширеністю після серцево-судинних та онкологічних захворювань. Щороку реєструється зростання кількості хворих на цукровий діабет у середньому на 9,8–11 %. Понад 200 тисяч людей із цукровим діабетом потребують лікування препаратами інсуліну, з них майже 10 тисяч дітей.
Програма медичних гарантій постійно розширюється. Так, із 2021 року в рамках програми "Доступні ліки" стартувала програма з реімбурсації інсулінів. Пацієнти з цукровим діабетом за цією програмою можуть безкоштовно або з невеликою доплатою отримати препарати інсуліну в будь-якій аптеці, яка працює за договором з Національною службою здоров’я України.
Пацієнти можуть отримувати "Доступні ліки" в аптеці як за електронним, так і за паперовим рецептом. Отримати рецепт у паперовому вигляді можна у лікаря, який надає первинну медичну допомогу, незалежно від наявності декларації з ним. Зважаючи на наявність або відсутність препаратів інсуліну, лікарям дозволяється, виписуючи паперові рецепти, зазначати не торгові назви препаратів, а такі дані: інсулін людський генно-інженерний короткої чи середньої дії, аналог інсуліну ультракороткої дії, аналог інсуліну тривалої дії або комбіновані інсуліни. Рецепти на інсуліни виписуються щонайменше на місяць у період воєнного стану. Також пацієнти можуть отримувати препарати інсуліну як гуманітарну допомогу у пунктах видачі ліків, адже з початку війни Україна отримала від виробників понад 1 мільйон доз інсуліну гуманітарної допомоги. Ключову роль у лікуванні цукрового діабету відіграють спосіб життя, для запобігання важких ускладнень цього захворювання необхідне суворе дотримання індивідуального лікувального та профілактичного режимів інсулінотерапії і самоконтролю в повсякденному житті. Водночас з’являються нові медичні вироби, які дають змогу покращити якість життя інсулінозалежних пацієнтів. За офіційними даними, кількість людей, які використовують інсулінові помпи і системи постійного моніторингу рівня глюкози CGM, продовжує зростати, особливо серед дітей молодшого віку.
Нагадаємо, в Україні запустили проєкт для громадян, які через війну втратили доступ до медичної допомоги. Крім того, американські хірурги безкоштовно прооперують українців, які постраждали від війни.
Також Інформатор писав, як отримати інсулін безкоштовно або з доплатою.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.