В Україні через війну планують змінити механізм призначення субсидій і пільг

Читать на русском

Соціальна підтримка має надходити громадянам вчасно

Читать на русском
В Україні через війну планують змінити механізм призначення субсидій і пільг

Соціальна підтримка має надходити громадянам вчасно

В Україні працюють над вирішенням проблеми призначення субсидій і пільг в умовах війни. Опрацювати заявки громадян там де, тривають бойові дії, чи які тимчасово окуповані, неможливо. А в тих громадах, куди переїжджають українці, процедура призначення - складна і тривала. 

У зв'язку з цим Міністерство соціальної політики України хоче оновити механізм призначення субсидій і пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Тож Інформатор розповість, яких змін варто очікувати. 

"Зараз прийом документів і призначення субсидій і пільг здійснюється управліннями соціального захисту населення (УСЗН) з прив’язкою до місця, де розміщено відповідний УСЗН. Оригіналом поданих документів та виплатних документів є паперова форма, що небезпечно під час бойових дій чи окупації", - йдеться у повідомленні.

При зміні місця проживання, людина має повідомити УСЗН, де знаходилася на обліку, для припинення надання виплат. А потім звернутися до УСЗН за новим місцем проживання для переведення отримання виплати. Це займає від кількох тижнів до кількох місяців, протягом яких людина залишається без виплат.

"Тому профільне відомство пропонує здійснювати призначення субсидій і пільг через Пенсійний фонд України. Використання ІТ-систем Пенсійного фонду дозволить прийняти документи громадян на отримання житлових субсидій і пільг в будь-якій точці України. Наприклад, субсидію для громадян, які проживали в Херсонській чи Запорізькій області, можна буде призначити у Львові чи Вінниці", - зазначається у повідомленні. 

Зазначається, що це ніяк не вплине на діючих отримувачів пільг та житлових субсидій, які не змінювали місце проживання. Люди, які змінили місце проживання через бойові дії, зможуть звернутися з питання призначення житлової субсидії чи надання пільг до органів Пенсійного фонду України, а також до ЦНАПів або онлайн - до місцевих органів (через додаток "Соціальна громада"). Це дозволить автоматизувати процеси нарахування та виплати пільг та житлових субсидій, а головне - не втрачати дані громадян, що дають підстави для отримання житлових субсидій і пільг, як це відбувалось, з раніше окупованими територіями.

"Документи зберігатимуться в електронній формі, що забезпечить захист інформації, максимальну інформаційну взаємодію з держреєстром пошкодженого та знищеного майна  та з іншими державними реєстрами", - наголошується у повідомленні. 

Важливо! Українці, які не можуть виїхати з регіонів, де не буде теплопостачання, води, газу можуть звернутися по допомогу на гарячу лінію Мінреінтеграції з кризових питань 15-48. Вона працює у режимі 24/7. Всім охочим допоможуть евакуюватися.

Нагадаємо, у Слов’янську опалювального сезону не буде. Крім того, на всіх тимчасово окупованих територіях України очікується складна ситуація з опалювальним сезоном. 

Також Інформатор писав, що потрібно знати українцям про субсидії на період нового опалювального сезону. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.