Як українцям після евакуації отримати пенсію, субсидію, соціальну допомогу

Читать на русском

Для цього необхідно виконати декілька простих кроків

Читать на русском
Як українцям після евакуації отримати пенсію, субсидію, соціальну допомогу

Для цього необхідно виконати декілька простих кроків

Зміна місця проживання під час воєнного стану не є завадою для отримання пенсії, субсидії чи соціальної допомоги. Водночас в окремих містах та районах України через активні бойові дії виплата допомог, пільг та субсидій здійснюється з певними особливостями.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на "Довідник безбар’єрності".

Перший крок, який потрібно зробити:

 • зателефонувати до контакт-центру "Укрпошти" за номером 0-800-300-545 та обрати розділ "Пенсії, соціальні виплати та субсидії",
 • або зателефонувати до сервісного центру Пенсійного фонду у вашому регіоні — список номерів та адрес

Під час розмови з оператором ви маєте повідомити про необхідність отримати пенсію, грошову допомогу за новою адресою та надати таку інформацію:

 • прізвище, ім’я та по батькові одержувача,
 • адресу отримання виплат до березня 2022 року,
 • серію та номер паспорта,
 • номер телефону одержувача виплат,
 • спосіб отримання виплати – на поштове відділення або за домашньою адресою,
 • нову адресу доставки: індекс відділення "Укрпошти" або адресу тимчасового проживання,
 • якщо ви отримуєте виплати поштовим переказом, повідомте оператору додатково код переказу, отриманий в смс-повідомленні.

В окремих містах та районах України через активні бойові дії виплата допомог, пільг та субсидій здійснюється з певними особливостями. Зокрема, вона відбувається з центрального рівня – Міністерство соціальної політики перераховує кошти "Ощадбанку", який забезпечує перерахування виплат:

 • тим, хто одержував виплати через банки, – на їхні банківські рахунки. Тобто, якщо ви отримуєте субсидію, пільги або грошову допомогу на картку, вам не треба нікуди звертатись і нічого додаткового робити. Ви отримаєте все на ту саму картку,
 • громадянам, які одержували виплати через "Укрпошту", буде здійснено грошовий переказ, який можна отримати у найближчому відділенні "Ощадбанку" (потрібно мати з собою паспорт та податковий номер).

Додатково з питань соціальних виплат, пенсій можна звернутися на урядову гарячу лінію за номером 1545 (працює цілодобово, дзвінки безкоштовні).

Нагадаємо, з 1 липня змінити постачальника газу стане простіше. Крім того, в Україні змінили умови надання субсидій.

Також Інформатор писав, що чи зміняться тарифи на газ та тепло під час війни.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.