“Всюди, де вони росіяни заходили на наші території, вони знищували школи та церкви. Росіяни вбили 50 священнослужителів тільки за те, що вони “повинні” були служити патріарху Кірілу та їхній церкві, а священник служить людям та Богу”
"Зеленський і Україна хотіли б укласти (мирну) угоду і зупинити божевілля... Необхідно негайно припинити вогонь і почати переговори"
Наступний тиждень 16-22 грудня несе нам одразу дві добрі новини
«Вірні друзі» — розповідає про прості, але важливі істини, це справжній тост за дружбу, яка стає опорою та долає час і відстані, нагадування про те, як важливо залишатися щирими в цьому швидкоплинному світі, де спогади гріють душу, а моменти разом залишаються в серці назавжди.
Українці перевищили частоту вживання антибіотиків у 6 разів, - Степанов
Українці в зв'язку з коронавірусною пандемією стали використовувати деякі антибіотики частіше у 5-6 разів. Як наслідок, наступає антибіотикорезистентність, тобто, звикання до цих препаратів.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на заяву міністра охорони здоров'я Максима Степанова на брифінгу МОЗ.
Міністр зазначив, що головна проблема полягає в самопризначенні і самолікуванні.
"Під час пандемії у нас споживання антибіотиків зросло за деякими групами у 5-6 разів. Саме споживання, адже деякі приймають антибіотики не за призначенням лікаря і без будь-яких підстав. Як наслідок, наступає антибіотикорезистентність - звикання до таких препаратів. Тоді, навіть якщо виникне гостра необхідність в прийомі антибіотиків, вони просто не подіють. Антибіотики повинні призначатися за рецептом лікаря і, відповідно, фармацевт повинен відпускати ці препарати пацієнтам в аптеці за рецептом. У питанні їх використання пацієнти повинні прислухатися виключно до рекомендацій лікарів», - резюмував глава МОЗ.
Антибіотикорезистентність - звикання мікроорганізмів-збудників інфекції до препарату. При постійній взаємодії з ним мікроорганізми стають стійкими до антибіотику. Таким чином, останні втрачають свою силу. Явище матиме наслідком те, що ефективність препаратів знижується або пропадає зовсім.
При цьому, людина не може стати стійкою до антибіотика. Антибіотикостійкість - це властивість мікроба, а не людини чи іншого організму, інфікованого мікробом.
Раніше Інформатор повідомляв, правоохоронці відкрили 99 кримінальних справ проти тих, хто намагався нажитися на пандемії.
Крім того, за станом на 9 грудня в Україні зайняті 48% лікарняних ліжок для пацієнтів з COVID-19. Всього в країні введено 62 198 таких ліжок.