Міненерго повідомило, що ситуація в енергосистемі України, станом на суботу, 29 вересня, залишається стабільною, попри пошкодження від атак
Унаслідок обстрілів за минулу добу були знеструмлені населені пункти у шести областях. Найбільше постраждала Чернігівщина. До того ж на заході країни з технологічних причин вимикалось обладнання однієї з підстанцій. Також через грозу вимикалась високовольтна повітряна лінія. Наразі, у суботу, 29 вересня, 490 населених пунктів частково або повністю залишаються без світла.
Про це повідомляє Міненерго. За даними відомства, енергетики активно відновлюють електропостачання, і вже вдалося увімкнути понад шість тисяч споживачів. Світло вимикати за графіками сьогодні не планують.
Через обстріли за минулу добу без світла були населені пункти у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Харківській та Чернігівській областях. Найбільше постраждала Чернігівщина. Там електрики залишилося 438 абонентів. У Харківській області енергетики також успішно відновили живлення після знеструмлення.
У західному регіоні були вимкнення абонентів через технологічні причини та грозу, але живлення вже відновлено. У центральних областях вимикалася високовольтна лінія через технічні порушення. Станом на зараз, ситуація стабілізувалася.
Всього за добу було відновлено живлення для 6917 споживачів, але ще 490 населених пунктів залишаються частково або повністю без електрики через бойові дії та технічні проблеми.
У Харківській області енергетики також успішно відновили живлення після знеструмлення. Водночас енергетики закликають українців економно споживати електроенергію, особливо у пікові години, щоб зменшити коливання, які можуть ускладнити роботу системи. Також наразі триває масштабна ремонтна кампанія для підготовки до осінньо-зимового періоду.
В ООН вважають, що цієї зими українці можуть зіштовхнутися з тривалими відключеннями електроенергії. Вони можуть тривати від 4 до 18 годин на добу. Експерти Місії ООН з моніторингу дотримання прав людини в Україні (ММПЛУ) зазначають, що удари Росії по енергооб'єктах загрожують не лише електропостачанню, а й системам опалення та гарячого водопостачання.
У доповіді ООН говориться, що російські атаки на критично важливу інфраструктуру порушують основоположні принципи міжнародного гуманітарного права. ММПЛУ навідала сім пошкоджених від обстрілів електростанцій. У звіті додали, що ці атаки ставлять під загрозу водопостачання, каналізацію, санітарію, опалення, гаряче водопостачання, а також охорону здоров’я, освіту та економіку в цілому.
Особливо критичною є ситуація в міських районах, де більшість житлових будинків підключені до централізованих систем опалення. Практично 95% мешканців Києва користуються централізованим опаленням, а для доставлення тепла на верхні поверхи потрібні електричні помпи. Відсутність аварійного електропостачання може залишити мільйони жителів міст без опалення.
Водночас нещодавно звільнений голова правління Укренерго Кудрицький вважає, що зиму 2024/2025 можна буде пройти і без блекаутів. В РНБО ж вважають інакше.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.