Існує два сценарії відключення світла взимку, оптимістичний та песимістичний
Взимку українці можуть сидіти без світла та опалення багато годин. Так, оптимістичний сценарій зимових відключень передбачає відсутність світла до 12 годин на добу. Тоді як песимістичний сценарій не виключає того, що світла не буде до 20 годин.
Про це написав Центр протидії дезінформації при РНБО України. А експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук зробив прогноз, як буде розвиватися ситуація з відключеннями світла в Україні цієї зими. Передбачається два сценарії:
Свій прогноз також зробив член енергетичного комітету Верховної Ради України Сергій Нагорняк. Він припустив, що у випадку, коли взимку середня температура в країні складе до -10°C, українці будуть сидіти без світла до 10 годин на добу.
В ЦПД резюмували, що надія зараз тільки на західну допомогу. Зокрема США обіцяли допомогти з відновленням енергосистеми та виділили для цього 800 млн доларів. Проте звичайним українцям краще потурбуватися про себе самостійно.
"Втім, поряд з державними заходами, бізнесу та населенню доцільно потурбуватися про резервні системи живлення (павербанки, зарядні станції, дизельні генератори, сонячні панелі та інвертори), щоб впевнено пережити екстрені відключення електроенергії", – резюмували у Центрі.
Російські окупанти 26 серпня здійснили наймасованішу атаку на енергосистему. Загалом ворог застосував проти України 127 ракет і 109 дронів (збито відповідно 102 та 99). 15 областей країни зазнали обстрілу.
В Україні графіки планових відключень світла тепер діятимуть до тих пір, поки не вдасться стабілізувати роботу енергосистеми. Ситуація в енергетиці "складна, але контрольована". Відповідну заяву 27 серпня зробила заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук. Як довго зберігатимуться графіки відключень, Міненерго поки що не прогнозує.
Своєю чергою, колишній міністр палива та енергетики України Іван Плачков наголошує, що внаслідок атаки росіян на енергетичну інфраструктуру України 26 серпня тривалі вимкнення світла можуть бути майже до середини вересня.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.