Таку пропозицію обґрунтували постійними обстрілами та надзвичайним рівнем небезпеки
Уряд схвалив механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій. При цьому батьки дітей не зможуть відмовитися від такої евакуації.
Про це в повідомляють у прес-службі Мінреінтеграції. Зазначається, що рішення було ініційоване та розроблене Координаційним штабом з питань проведення обов’язкової евакуації населення. Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук взяла питання під особистий контроль.
Зокрема, підставою для проведення обов’язкової евакуації тепер є рішення ОВА, що погоджене з органами військового командування та Координаційним штабом з питань проведення обов’язкової евакуації населення.
Обов’язкова евакуація у примусовий спосіб дітей проходитиме за супроводом одного з батьків, особи, яка їх замінює, або іншого законного представника.
Підкреслюється, що діти, які опинилися у зоні проведення бойових дій, не можуть самі про себе подбати. Тому вся відповідальність за них лежить на дорослих. При цьому відмова батьків чи опікунів евакуювати дитину не допускається.
«Обов’язок держави – оберігати життя і здоров’я дитини. Прийняте сьогодні рішення має спонукати батьків більш зважено підходити до питання евакуації їхніх дітей. Якщо дорослі не спроможні подбати про безпеку дитини, то це має зробити держава», – прокоментувала рішення Ірина Верещук.
До слова, наразі під відповідні критерії застосування примусової евакуації дітей із зон бойових дій підпадає лише Бахмут.
Частою причиною відмови людей від евакуації є невизначеність подальшої долі. У місцевих жителів у своїх містах залишаються хоч якісь засоби для заробітку, дах над головою та чітке розуміння ситуації. Проте, переїхати до другого місця означає пошук нової роботи. Якщо її не знайти – значить жити доведеться на виплати ВПО, а їх може не вистачити навіть на звичайну оренду. Житло знайти по програмам допомоги вдається не всім. Таким чином, як зазначив психолог Максим Реуцький, подальша невизначеність перемагає інстинкт самозбереження.
Також чималу роль у подібних рішеннях відіграють відомі посадовці, ЗМІ та чиновники. Зокрема, часто можна було почути завчасні заяви, що не потрібно евакуюватися, і все буде добре. Потім, коли ситуація погіршується, починається активна евакуація, але транспорту на всіх уже не вистачає. Саме тому люди вимушено не можуть виїхати вчасно, і їм доводиться залишатися в містах під обстрілами.
Нагадаємо, що в Україні росія зазнала більше втрат, ніж у всіх своїх війнах після Другої світової.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.