В Україні росія зазнала більше втрат, ніж у всіх своїх війнах після Другої світової

Читать на русском

Війна в Україні стала війною на виснаження

Читать на русском
В Україні росія зазнала більше втрат, ніж у всіх своїх війнах після Другої світової
Фото: Reuters

Війна в Україні стала війною на виснаження

Від початку повномасштабного вторгнення в Україну втрати росії перевищують її сумарні втрати у всіх збройних конфліктах з 1945 року – після закінчення Другої світової. 

Про це повідомляє американський Центр стратегічних та міжнародних досліджень (CSIS). За їхніми підрахунками з 24 лютого 2022 року в так званій "воєнній операції" загинуло не менше 60-70 тисяч російських військових, а це в рази більше за всі конфлікти, в яких брали участь радянська та російська армії після 1945 року. Якщо рахувати разом із пораненими, то ЗС рф втратили вже 200-250 тисяч осіб особового складу. Сюди входять загиблі та поранені найманці ПВК "Вагнер", співробітники російських спецслужб, а також бійці "народної поліції" бананових республік "ЛДНР".

"Найбільше після закінчення Другої Світової війни російських/радянських воєнних загинуло в Афганістані (14-16 тисяч), Чечні (12-25 тисяч), а також до повномасштабного вторгнення в Україну під час боїв на Донбасі (6-7 тисяч)", — пишуть в CSIS.

Темпи, за якими зростають втрати окупантів, також перевищують усі минулі конфлікти. У Чечні російські сили втрачали від 95 до 185 осіб на місяць, Радянська армія в Афганістані – 130 -145 осіб. В Україні втрати окупантів становлять від 5 тисяч осіб щомісяця - і це справжня війна на виснаження.

Кількість загиблих російських військових в окремих війнах після Другої світової війни
Кількість загиблих російських військових в окремих війнах після Другої світової війни

Шанси України на перемогу

Незважаючи на те, що росія вторглася в Україну з очевидної позиції сили, - більшою індустріальною економікою, більшою армією та більшими військовими витратами - це не гарантує їм перемоги у цій війні. Росія програла Японії під час російсько-японської війни 1904–1905 років, незважаючи на те, що у неї було більше кораблів, гармат і людей. Ізраїль неодноразово перемагав своїх арабських ворогів в арабо-ізраїльській війні 1948 року, Шестиденній війні 1967 року та війні Судного дня 1973 року. 

Українська “воля до боротьби”, політичне та військове керівництво , стратегія та застосування сил, мають таке ж значення, як і військова, економічна та дипломатична підтримка Заходу. Але використання таких інновацій, як Bayraktar, Starlink тощо, збільшують здатність української армії скасовувати успіхи російського агресора.

Україна може виграти цю війну на виснаження, якщо зможе завдати росії більших втрат, ніж вона зазнає в будь-якій конкретній війні. Незважаючи на те, що тривала допомога Заходу, розумна стратегія та ефективне використання сил сприятимуть такому результату, нові способи ведення бою, які підвищать ефективність українських сил, також будуть важливими для перемоги у цій тривалій війні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.