Верещук пропонує примусово евакуювати дітей з Бахмута навіть без згоди батьків

Таку пропозицію обґрунтували постійними обстрілами міста та надзвичайним рівнем небезпеки

Верещук пропонує примусово евакуювати дітей з Бахмута навіть без згоди батьків
Ірина Верещук заявила про необхідність примусової евакуації дітей з Бахмута, навіть без згоди батьків

Міністрка з питань реінтеграції окупованих територій України Ірина Верещук офіційно заявила, що дітей з Бахмута треба евакуювати за будь-яких обставин і примусово. Відмова батьків не має стати підставою до того, аби діти залишалися в небезпечній зоні. Наразі колеги з уряду та міжнародних організацій не підтримали таку ідею.

Таку заяву Верещук зробила 1 березня на телемарафоні. Наразі в Донецькій області продовжується обов’язкова евакуація. Проте, місцеві жителі можуть відмовитися від неї, взявши на себе всю відповідальність. У Бахмуті залишаються ще близько 5 тисяч людей, серед яких кілька десятків дітей. Саме їх Верещук пропонує вивозити примусово.

«І тут у нас триває дискусія… Я вважаю, що мусить бути примус (евакуювати дітей — Delo.ua). У випадку, коли смертельна небезпека нависає над дітьми… Моя позиція така, що держава має мати інструмент, зокрема, Нацполіця, органи опіки і піклування, щоб діти не перебували на території, де ведуться активні бойові дії», – заявила міністерка.

Вона додала, що міжнародні організації наполягають на необхідності отримання згоди батьків чи опікунів. Подібної думки притримуються і в нашому Міністерстві соціальної політики. Інші колеги Верещук у Мінреінтеграції такої ж думки.

«Можу це обговорювати публічно, тому що люди запитують, як можуть діти перебувати під щільним вогнем, у смертельній небезпеці. І поліція мусить місяцями вмовляти батьків чи опікунів», – додала Верещук.

Чому люди не евакуюються

Частою причиною відмови людей від евакуації є невизначеність подальшої долі. У місцевих жителів у своїх містах залишаються хоч якісь засоби для заробітку, дах над головою та чітке розуміння ситуації. Проте, переїхати до другого місця означає пошук нової роботи. Якщо її не знайти – значить жити доведеться на виплати ВПО, а їх може не вистачити навіть на звичайну оренду. Житло знайти по програмам допомоги вдається не всім. Таким чином, як зазначив психолог Максим Реуцький, подальша невизначеність перемагає інстинкт самозбереження.

Також чималу роль у подібних рішеннях відіграють відомі посадовці, ЗМІ та чиновники. Зокрема, часто можна було почути завчасні заяви, що не потрібно евакуюватися, і все буде добре. Потім, коли ситуація погіршується, починається активна евакуація, але транспорту на всіх уже не вистачає. Саме тому люди вимушено не можуть виїхати вчасно, і їм доводиться залишатися в містах під обстрілами.

Нагадаємо, що в Україні росія зазнала більше втрат, ніж у всіх своїх війнах після Другої світової.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube