В Угорщині закликали надати гарантії безпеки рф і не брати Україну в НАТО: що означає чергова скандальна заява Будапешта

Читать на русском

Скандальну заяву щодо України та рф зробив голова канцелярії угорського прем'єр-міністра Ґерґелі Гуляш

Читать на русском
Гарантії безпеки для рф
Офіційний Київ поки що не коментував цей випад з угорської сторони

Скандальну заяву щодо України та рф зробив голова канцелярії угорського прем'єр-міністра Ґерґелі Гуляш

В Угорщині зробили чергову скандальну заяву щодо майбутнього України та росії. В сусідній державі пропонують заходу надати рф якісь "гарантії безпеки", а також закликають в жодному разі не брати нашу країну до НАТО.

Про це голова канцелярії угорського прем'єр-міністра Ґерґелі Гуляш. Свої думки він виклав в коментарі місцевому телеканалу Hirado.

"Західний світ, який підтримує Україну, має надати гарантії безпеки росії, але в жодному разі не членство в НАТО українцям", - заявив чиновник.

Він наголосив, що єдиний шлях для завершення війни є фактична заморозка конфлікту та переговори між сторонами. Гуляш вважає, що необхідно розміщувати миротворців на лінії розмежування, а також ухвалювати інші подібні рішення. Також голова канцелярії Віктора Орбана упевнений, що Києву не вдасться повернути тимчасово окуповані росією території.

"Ефективні переговори між Україною та росією можуть пройти лише за участю США... російська федерація не становить загрози для Центральної Європи", - вважає Гуляш.

Втім, при цьому чиновник визнав, що москві не вдалося досягнути "разючих результатів" в Україні за півтора року агресії. Саме цим і зумовлена його думка, що рф не загрожує безпеці європейських країн.

Гарантії безпеки для росії: а хто взагалі їй погрожував?

Тема якихось "гарантій безпеки" для рф на слуху вже досить давно. Фактично вона прозвучала на весь світ в якості нової цілі зовнішньої політики росії ще влітку 2021 року. Тоді президенти Байден та путін зустрілися в швейцарській Женеві для обговорення глобальних безпекових проблем. 

Фактично, очільник кремля тоді запропонував своєму американському колезі новий big deal, "велику угоду" щодо розділення сфер впливу в Європі та не тільки. Така собі "Ялта 2.0". Це була офіційна заявка росії на глобальну геополітичну роль у світі - в принципі, явище досить закономірне, враховуючи амбіції москви. В США, втім, на пропозиції путіна не погодилися - а за півроку, після грудневого путінського ультиматуму до НАТО, невдовзі розпочалася війна. 

Найцікавіше, що росія вимагає для себе невідомих "гарантій" від того самого заходу, який вона називає "нацистською коаліцією" та який її пропагандисти постійно пропонують "стерти з лиця землі". Більше того: геть незрозуміло, а хто і чим взагалі погрожував росії? НАТО, яке в останні роки перед війною фактично перебувало в стані напіврозпаду? Але Альянс вже багато років був "біля кордонів" рф (ті ж країни Балтії) - і нічого. Та й як можна загрожувати найбільшій на планеті державі з найзначнішим світовим запасом ядерної зброї, яка до того ж активно культивувала міф про "другу армію світу"? Не дивлячись вже на те, що рф була вбудована в усі глобальні світові ринки та економічні ланцюги. Європа взагалі катастрофічно залежала від дешевих російських енергоносіїв та явно не збиралася нападати на рф.

Таким чином, легко зробити висновок, що всі вимоги "гарантій безпеки" для кремля - не більш ніж риторика. Ніякого фундаменту під собою вона не має.

Будапешт проти Києва: що відбувається

Угорщина та Україна "побили горщики" вже досить давно. Відносини між Києвом та Будапештом складаються дуже напружено вже багато років. Періодично вони загострюються сильніше, а періодично наступає розрядка. Це тягнеться ще з часів після Майдану, коли за каденції Порошенка було прийнято скандальний мовний закон, який не сподобався угорцям, як вони заявляли, через загрозу для функціонування угорських шкіл.

Після початку війни відносини погіршилися ще більше. Будапешт невдоволений українською внутрішньою політикою, критикує західні країни за надто велику допомогу Україні, не вводить санкції проти рф та постійно блокує виділення нам життєво необхідної фінансової допомоги. Зазначимо, що регулярні конфлікти з Угорщиною викликають роздратування та нерозуміння в Україні.

Багато хто вважає уряд Орбана проросійським. Але він, скоріше, є дуже "проугорським" та євроскептичним, а сам Віктор Орбан є публічним голосом консервативних та ізоляціоністських європейських еліт. Також не слід забувати, що Угорщина прийняла до кількох сотень тисяч наших біженців, в країні активно діють громадські організації, що допомагають Україні, і саме через угорську територію йде основний транзитний маршрут, за яким Києву передається зброя та боєприпаси.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписати на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.