Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Будапешт готується звинуватити Київ в небажанні обмінюватися військовополоненими, заявив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.
Угорщина у співпраці з рф готує інформаційну операцію з дискредитації України - дежаву хочуть звинуватити у відмові від обміну військовополоненими.
Таку думку в ефірі телемарафону 22 червня висловив уповноважений Верховної Ради з питань прав людини Дмитро Лубінець.
"На мій погляд, це підігравання Угорщини російській пропаганді. Зараз вони, за моїми даними, планують запустити ІПСО з дискредитації влади України, Координаційного штабу з питань поводження з полоненими, що нібито РФ готова віддавати українських військовополонених, а проблема в Україні", - заявив омбудсмен.
Лубінець підкреслив, що саме Київ постійно пропонує нові обміни полоненими, передає списки і заявляє про бажання обміняти "всіх на всіх".
8 червня у РПЦ заявили, що передали Угорщині 11 наших військовополонених закарпатського погодження. Україна про це нічого не знала. Згодом угорський віце-прем’єр-міністр Жолт Шем’єн підтвердив заяви РПЦ. Проте, також не став розповідати, про кого йшла мова та де вони знаходяться. Крім цього він заявив, що наші полонені мають бути “вдячні РПЦ за свободу”.
Згодом в уряді Угорщини вирішили відхреститися від заяв віцепрем’єра-міністра. Урядовці заявили, що Шем’єн міг здійснити такий обмін без узгодження з іншими політиками. Таким чином, ці переговори з агресором також були виключно його ініціативою, і країна в цілому до цього непричетна.
Водночас Україна змогла з’ясувати, куди та кого саме росія передала Угорщині з українських полонених. Дані про це вже передали родичам наших співвітчизників. Проте, до повернення в Україну їхній офіційний статус залишатиметься “зниклі безвісти” за особливих обставин.
19 червня в МЗС України доповіли, що українські полонені, які були передані росією Угорщині, фактично утримуються на території європейської держави. Ці люди не мають вільного статусу, підкреслили у відомстві.
20 червня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Будапешт нібито не має стосунку до ситуації з українськими військовополоненими.
21 червня МЗС України повідомило, що трьох полонених вдалось повернути додому, робота по інших ще триває.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.