В росії заарештували активи Рената Ахметова за фінансування української армії та "Азову"

За версією слідства, з квітня 2022 року невстановлені особи з-поміж керівників і бенефіціарів SCM Holdings Limited фінансували батальйон Азов

Рінат Ахметов
Рінат Ахметов, український бізнесмен

У росії заарештували активи Ріната Ахметова, у справі про фінансування ЗСУ та "Азову". Слідчий комітет звернувся до Басманного районного суду Москви з клопотанням про арешт активів російської "дочки" "Метінвесту".

Як повідомили російські ЗМІ, після початку бойових дій в Україні їх збиток становив 1,9 млрд руб. "Справу" розслідували ще з вересня 2020 року Головне слідче управління Слідчого комітету.

За версією слідства, з квітня 2022 року невстановлені особи з-поміж керівників і бенефіціарів компанії SCM Holdings Limited фінансували українську армію, а також батальйон "Азов", зокрема й коштом коштів, що надходили з Росії. Раніше в Ахметова заявили, що очікують на рішення міжнародних судів проти росії по активах в Криму.

Реакція Ахметова на російське вторгнення

22 лютого Ахметов оголосив про сплату SCM податків наперед на мільярд грн. Після початку повномасштабного вторгнення, Ахметов засудив дії російської влади й зупинив металургійні підприємства «Азовсталь» і Маріупольський металургійний комбінат, щоб вони не працювали під окупацією.

За даними самого Ахметова, до вересня 2022 року його фондом «Сталевий фронт» на потреби ЗСУ було передано 1000 дронів, 700 автомобілів та спецмашин, 189 тис. одиниць захисної амуніції, зокрема, 150 тис. бронежилетів, 959 тис. продуктових наборів, 2 млн одиниць медикаментів, 596 тис. літрів палива для потреб ЗСУ, ТРО, громад.

Метінвест розробив та виробляє крицю, з якої виготовляють захисні пластини для бронежилетів. Військовим, теробороні, рятувальникам та силовикам було передано 150 тис. штук. З 24 лютого до травня 2022 року було заявлено, що бізнеси Ахметова переказали 2,1 млрд грн на допомогу та підтримку ЗСУ та ТРО. З 24 лютого до 1 липня 2022 року ця цифра склала 2,7 млрд грн.

Протягом 2022 року, за даними ЗМІ, Ахметов переказав на допомогу ЗСУ та ТРО 4,3 млрд грн. У червні 2022 року Ахметов подав позов до Європейського суду з прав людини проти РФ щодо компенсації збитків від війни.

Нагадаємо, у листопаді минулого року Нацкомісія з держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) розпочала розслідування діяльності компаній енергохолдингу ДТЕК олігарха Ріната Ахметова. Перевіряли ТОВ Д. Трейдинг, АТ ДТЕК Дніпроенерго, АТ ДТЕК Західенерго та ТОВ ДТЕК Східенерго. Ці компанії підозрювали у порушенні законодавства на ринку електроенергії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube