В Раді розповіли, коли може з'явитися законопроєкт про демобілізацію військових і при чому тут Сирський

Читать на русском

Під час створення законопроєкту про демобілізацію та ротацію буде врахована позиція Головнокомандувача ЗСУ

Читать на русском
Демобілізація
Документ може з'явитися протягом 2025 року

Під час створення законопроєкту про демобілізацію та ротацію буде врахована позиція Головнокомандувача ЗСУ

Законопроєкт про демобілізацію та ротацію може з'явитися протягом 2025 року. Конкретні терміни не визначені. Проте на це може вплинути Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.

Про це в ефірі "Новини.LIVE" розповів народний депутат від "Слуги народу" Сергій Демченко. За його словами, наскільки це питання розтягнеться в часі залежить від позиції військових, насамперед в особі Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського.

Демченко нагадав, що саме головком вплинув на те, щоб питання демобілізації і ротації військовослужбовців виключили з урядового законопроєкту про мобілізацію №10449. За словами нардепа, Сирський "буде тим фактором, який визначить коли саме законопроєкт з'явиться в залі парламенту і в якому вигляді".

"Звичайно, буде врахована позиція Головнокомандувача. Документ буде представлений Кабміном на вимогу парламенту. Парламент прописав це і в законі про мобілізацію, який був проголосований… Така вимога є. Терміни не визначені, ... але існує юридична підстава, згідно з якою 2025 року уряд має прозвітувати про виконання цієї вимоги. Тобто відповідний законопроєкт, виходячи з цих вимог парламенту, може з'явитися протягом 2025 року", - пояснив Сергій Демченко.

Що з демобілізацією і ротацією військовослужбовців

Перед прийняттям законопроєкту про мобілізацію у другому читанні комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки і оборони виключив з нього положення щодо демобілізації і ротації військовослужбовців. Це ініціював Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський. Він надіслав листа до міністра оборони Рустема Умєрова, в якому наголосив на необхідності невідкладного внесення законодавчих змін щодо вдосконалення питань проходження військової служби та мобілізації.

"Разом з тим, окремі положення законопроєкту, з огляду на значну кількість депутатських правок, потребують більш детального аналізу та додаткового вивчення. 3 урахуванням зазначеного пропонується питання підстав звільнення з військової служби, а також запровадження на законодавчому рівні ротації військовослужбовців внормувати окремо шляхом розгляду в іншому законопроєкті", - йшлося в листі.

Уряд погодився з пропозицією Міноборони ініціювати перед Верховною Радою виключення із проєкту закону положень щодо звільнення з військової служби та ротації військовослужбовців. Надалі уряд має внести на розгляд парламенту окремий законопроєкт із цими положеннями.

Повідомлялося, що законопроєкт про демобілізацію військовослужбовців уже розробляється. Його можуть внести у парламент "найближчими місяцями", розповів 13 квітня речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін в ефірі телемарафону.

Нагадаємо, ми писали, що робити військовозобов'язаним українцям після набуття чинності закону про мобілізацію.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.