Вимога ТЦК - це документ, який передує зверненню до суду із позовом стосовно обмеження військовозобов'язаного у праві керувати автомобілем
За новим законом про мобілізацію в Україні, який почне діяти у травні, працівники територіальних центрів комплектації мають право виписувати не лише повістки. У переліку зʼявиться ще й документ під назвою "вимога". Він є своєрідним попередженням для власників автомобілів, після чого військком може звернутися до суду й вимагати обмежити права.
Як пише Судово-юридична газета, цей документ не варто плутати із повісткою. Вимога ТЦК передує зверненню ТЦК до суду із позовом стосовно обмеження у праві керування автомобілем того, хто ухиляється від служби.
"День проставлення у поштовому повідомленні відмітки про неможливість вручення вимоги ТЦК за адресою місцеперебування, місця проживання чи перебування особи, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси, буде вважатися днем вручення вимоги ТЦК. Після цього можна буде ставити перед судом питання про обмеження особи у праві керування автомобілем", - пояснюють юристи тонкощі нового закону.
Вимога вручається, якщо громадянин не з'явився до ТЦК, не пройшов ВЛК або не уточнив свої дані протягом 60 днів. Далі ТЦК звертається до поліції з вимогою доставити цю людину до центру. У разі неможливості доставлення, керівник ТЦК протягом 5 днів направляє цьому громадянину в паперовій формі поштою ту саму вимогу.
Напередодні у Чернівецькому ТЦК заявили про напад на їхнього працівника групою цивільних чоловіків, які заблокували його в автомобілі, а той був змушений стріляти у відповідь. Натомість відео, яке виклали у мережу свідки подій, показує, що все розвивалось за трохи іншим сценарієм: військком прийшов до людей, розмахуючи пістолетом, і сам закрився у машині, коли після перевірки документів чоловіки змусили його піти.
Також стався скандал у Львові: військові ТЦК на очах у перехожих скрутили та повалили на землю перехожого, побили й намагались заштовхати його у бус. Люди не дозволили цього зробити й викликали поліцію. Але чоловік її не дочекався й утік. А в Одеській області представники ТЦК та СП заштовхали у бус підлітка - 14-річного школяра.
Нагадаємо, міністр юстиції Денис Малюська пояснив, чи порушують Конституцію деякі обмеження прав чоловіків, що ухиляються від служби у війську, які прописали у новому законі про мобілізацію.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.