Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що телефонна розмова між Трампом і Путіним не призвела до жодних зрушень: Росія, як і раніше, відмовляється від припинення вогню, а США досі вірять у можливість домовленостей із Кремлем
Радник керівника Офісу президента Андрія Єрмака Михайло Подоляк висловив розчарування після телефонної розмови між Дональдом Трампом і Володимиром Путіним. Він зауважив, що ситуація не зазнала жодних змін. За його словами, Україна послідовно пропонує єдиний можливий шлях до припинення війни - це негайне, повне і безумовне припинення бойових дій.
Така ініціатива підтримується країнами Європи, які добре усвідомлюють як безпосередні загрози війни, так і довготривалі наслідки, які вона може спричинити для всього континенту, вважає Подоляк. У той час, як Вашингтон і надалі намагається виконувати роль світового посередника, у США, за словами Подоляка, все ще сподіваються, що Кремль здатен до раціональних домовленостей і може піти на деескалацію заради економічних інтересів.
"І є незмінна позиція Росії, яка, як і раніше, хоче війни, руйнувань, убивств, бо вважає їх єдиним способом існування своєї нинішньої держави. Є Росія, яка не готова й категорично не хоче припинення вогню. І є якийсь нав’язливий стан "пошуку та усунення першопричин війни", хоча єдина справжня причина - сам факт неспровокованої агресії Рф…", - зауважив радник голови Офісу президента.
Він акцентував, що пошуки глибших причин війни є хибними. Щоправда, ще нещодавно Подоляк був переконаний, що у ширшому контексті справжня мета американського президента - у розвалі російської державності. Він казав, що Вашингтон сподівається отримати необмежений доступ до її ресурсів, встановити монопольний контроль над ними і принизити Росію як геополітичного гравця.
Ще у січні Подоляк висловлював припущення, що пряма розмова між Трампом і Путіним швидко переконає Трампа в безперспективності будь-яких домовленостей із Кремлем. Він вважав, що Трамп зрештою усвідомить необхідність рішучої допомоги Україні для нанесення поразки Росії у воєнному плані. На думку радника, для президента США мали стати очевидними три ключові процеси, які зумовили б завершення війни.
Попри надії Банкової на те, що США вже зрозуміли складність взаємодії з РФ, останні заяви Трампа демонструють інше: він вважає більш проблемним не Путіна, а українського президента Зеленського.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.