В Оборонному комітеті Ради заявили, що мають питання майже до всіх сторінок законопроєкту про мобілізацію

Профільний комітет Ради має дуже багато запитань до багатьох норм в законопроєкті про мобілізацію

Законопроєкт про мобілізацію
Законопроєкт про мобілізацію містить 73 сторінки

Комітет Верховної Ради з національної безпеки, оборони та розвідки має питання практично до всіх сторінок законопроєкту про зміни в мобілізації. А їх там 73. Рішення комітету щодо рекомендацій до документа може бути до кінця цього тижня.

Про це в ефірі телемарафону 4 січня розповів секретар комітету й народний депутат Роман Костенко. За його словами, є дуже багато запитань до багатьох норм, які згадуються в документі.

"Законопроєкт на 73 сторінки. І наше головне завдання, оскільки дуже багато запитань до багатьох норм, які там є, практично на кожній сторінці, зрозуміти, як це бачать в Міністерстві оборони... Ми почали проходити за кожною статтею законопроєкту, ставити питання, висловлювати свою думку щодо стратегії, як ми це бачимо", - сказав нардеп.

Костенко наголосив, що комітет вирішуватиме, як саме будуть доопрацьовувати ті чи інші питання. Це може бути шляхом повернення законопроєкту уряду чи голосуванням у Раді та напрацюванням правок між першим і другим читаннями.

"Саме рішення комітету, яке ми будемо рекомендувати після його вивчення, може бути до кінця тижня. Залежить від того, як ми зможемо опрацювати весь законопроєкт. Я думаю, що приблизно тиждень - і питання буде вирішено", - заявив нардеп.

Законопроєкт про мобілізацію

25 грудня 2023 у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №10378 про зміни до законів про мобілізацію, облік, військову службу від уряду. Документ Передбачає комплексні зміни щодо правил військового обліку, вручення повісток, проходження ВЛК, відстрочки, мобілізації, військової служби та звільнення.

У четвер, 4 січня, Комітет Верховної Ради з національної безпеки, оборони та розвідки розпочав розгляд цього законопроєкту. Обговорення триватиме до суботи включно.

На розгляді 4 січня були присутні міністр оборони Рустем Умеров, головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний та начальник Генштабу ЗСУ Сергій Шаптала. Як повідомив нардеп Костенко, на засіданні комітету, військове командування давало свої позиції щодо бачення виконання законопроєкту й найбільш чутливих норм.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube