“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Можливість платного бронювання вже певний час обговорюється владою, однак раніше про такі великі суми не йшлося
Нардепка, заступниця голови оборонного комітету Верховної Ради Марʼяна Безугла винесла на обговорення у соцмережах питання бронювання осіб від мобілізації за гроші. Згідно з цією ідеєю, людина може отримати бронь від призову, сплачуючи 200 тис. грн на місяць. Парламентарка підкреслила, що цю суму вона навела як приклад.
Відповідну норму можливо було б поширити не тільки на фізичних осіб, а й на приватні компанії. Наразі більшість користувачів Facebook, які взяли участь в опитуванні, виступили проти такої ініціативи. Пост зʼявився на сторінці нардепки у четвер, 4 січня.
"Чи підтримуєте Ви можливість плати за бронь від мобілізації: "плачу за воюючого"? Наприклад, 200 тис. грн/місяць. Це може стосуватися також приватного бізнесу, компаній щодо своїх співробітників тощо", - запитала Безугла.
Станом на 12:30 71% учасників опитування висловилися проти цієї ідеї. 29% її підтримують. Тим часом у коментарях до допису розгорнулася жвава дискусія цієї ініціативи:
Напередодні Forbes писав, що українські політики, зокрема, у Верховній Раді, обговорюють ідею надання броні від мобілізації за гроші. За словами джерел видання, критерієм для бронювання може стати сплата податків з офіційної зарплати чи доходу. Поки йдеться про 6000 грн на місяць, що відповідає близько 33 400 грн окладу.
Втім, остаточного концепту, як і проекту документу, що описував би такий підхід, ще немає. Нову ідею бронювання можуть розглянути у парламенті між першим та другим читанням законопроекту про посилення мобілізації, зазначає ЗМІ.
Тим часом головний законопроект вже розглядається в оборонному комітеті Верховної Ради. У обговоренні беруть участь головком ЗСУ Валерій Залужний, начальник Генштабу Сергій Шаптала та міністр оборони Рустем Умєров.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.