В обхід санкцій: Китай купував американські чіпи для розвитку ядерних технологій — WSJ

Читать на русском

Головний науково-дослідний інститут Китаю з ядерної зброї таємно купував складні американські комп’ютерні мікросхеми

Читать на русском
В обхід санкцій: Китай купував американські чіпи для розвитку ядерних технологій — WSJ
Ілюстративне фото

Головний науково-дослідний інститут Китаю з ядерної зброї таємно купував складні американські комп’ютерні мікросхеми

У червні 2020 року офіційні особи Міністерства торгівлі США ввели додаткові санкції проти 10 організацій, якими володіє чи керує головний науково-дослідний інститут Китаю у сфері ядерної зброї. Обмеження зачепили 17 псевдонімів, які уряд використовував задля закупівель чіпів в обхід американським санкціям. Та попри це, китайській ядерній академії вдалося купити американські комп’ютерні мікросхеми щонайменше 12 разів за останні два з половиною роки, обходячи американські експортні обмеження.

Про це йдеться в матеріалі The Wall Street Journal.

Вже 26 років державна Китайська академія інженерної фізики входить до чорного списку американських експортерів. Однак це не завадило їм отримати напівпровідники, які виготовляють американські компанії, такі як Intel та Nvidia з 2020 року. На ці пристрої Штати встигли ввести обмеження також, а все щоб завадити американським технологіям просувати військову міць Китаю.

"Більшість чіпів, закуплених академією, мали розмір від 7 до 14 нанометрів, багато з яких Китаю важко виробляти масово. Вони широко доступні на відкритому ринку: версії чіпів Intel Xeon Gold і GeForce RTX від Nvidia, придбані CAEP, можна купити на Taobao, одному з найбільших ринків електронної комерції Китаю", — йдеться в повідомленні. 

Чим це загрожує?

Протягом останніх років Китай прискорює розширення своїх ядерних сил. Про це в останньому звіті писало Міністерство оборони США. В країні побоюються, що народно-визвольна армія Китаю може накопичити близько 1500 ядерних боєголовок до 2035 року, якщо нинішні темпи зростання озброєння продовжаться. Нині ж за оцінками департаменту у Китаї вже є більш ніж 400 боєголовок.

Для чого ще Китаю чіпи? 

За даними Центру безпеки та новітніх технологій, ще однією причиною зацікавленості Китаю в американських чіпах може бути розвиток технологій штучного інтелекту. За останні п'ять років китайці досягли значних успіхів у цій розробці, і навіть заявляли, що хочуть стати світовими лідерами галузі до 2030 року. Штучний інтелект китайські урядовці також планують використовувати у військових і допоміжних цілях. 

"Деякі технології та додатки досягнуть світового рівня, а ШІ стане головною рушійною силою промислової модернізації Китаю та економічних перетворень", — наголошується в документі.

Нагадаємо, напередодні Японія та Нідерланди домовилися зі США про початок обмеження експорту передового обладнання для виробництва мікросхем до Китаю, об’єднавши зусилля адміністрації Байдена щодо уповільнення військового розвитку Китаю шляхом обмеження доступу до передових технологій. 

Також раніше Інформатор писав, про ймовірність удару по Україні ядерною зброєю.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.