В ГУР оцінили ймовірність удару по Україні ядерною зброєю

Ядерна зброя – це один з елементів тиску та залякування

В ГУР оцінили ймовірність удару по Україні ядерною зброєю
Фото ілюстративне

Наразі загроза удару ядерною зброєю по Україні не така актуальна, як це було восени. Україна постійно відстежує все, що пов'язане з нею. Крім того, застосування ядерної зброї не вирішить основне стратегічне завдання росії в Україні. Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив заступник начальника ГУР МО генерал-майор Вадим Скібіцький.

«На сьогодні загроза і взагалі риторика застосування ядерної зброї не стоїть так актуально, як це було на початку осені. Цьому сприяли й заходи міжнародної спільноти щодо ядерної безпеки, включаючи реакцію Сполучених Штатів Америки, Китаю, країн Європи. Також ми постійно відстежували та відстежуємо все, що пов’язано з ядерною зброєю, тим паче перед початком широкомасштабного вторгнення», – розповів представник ГУР.

За його словами, носії ядерної зброї є і в Криму, росіяни постійно відпрацьовували питання доставки ядерного боєзаряду, підготовки зброї до можливого бойового застосування. Що стосується технічного стану, це тактична ядерна зброя, яку виготовили ще при радянському союзі.

«Так, було продовжено термін експлуатації, але на «Іскандерах», на «Калібрах» бойовий заряд навіть не випробовувався. Однак всі розуміють, що ядерна зброя у режиму путіна. Це один з елементів тиску та залякування. Тактична ядерна зброя не вирішує основного стратегічного завдання, необхідно говорити про це», – каже Скібіцький.

Що цьому передувало 

Очільник Кремля володимир путін та його оточення постійно погрожують застосуванням ядерної зброї, зокрема проти України. Раніше президент США Джозеф Байден оцінив ризики ядерного удару по Україні. Він вважає, що путін не піде на такий крок. Міноборони його країни розробило план дій на випадок, якщо цей сценарій стане реальністю. Однак Байден відмовився розкривати подробиці, якою буде відповідь США. Наприкінці грудня 2022 року міністр оборони Італії Гвідо Крозетто заявив, що росія піде на такий крок, якщо її загрожуватиме поразка. Українська розвідка відстежує переміщення росією носіїв ядерної зброї. Водночас колишній командувач Сухопутних сил США у Європі, генерал-лейтенант Бен Годжес вважає, що росія навряд чи застосує ядерну зброю, навіть якщо Україна поверне Крим. За його словами, у Кремлі явно побоюються "катастрофічних наслідків", обіцяних США раніше.

Нагадаємо, путін лякає США та Британію новою ядерною ракетою. Крім того, росія розмістила носії ядерної зброї у Криму та білорусі.

Також Інформатор писав, як деякі мешканці Києва готуються до ядерної війни.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube