Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Третій день протестувальники просять назвати тих, хто у народа краде вугілля
5 грудня в монгольській столиці Улан-Баторі тривають масові протести. Учасники вимагають назвати імена урядовців, які замішані в корупційній схемі. Вони мітингують вже третій день, і сьогодні перейшли до більш радикальних дій: спалюють новорічну ялинку і штурмують Палац уряду. Деяких протестувальників уже затримали правоохоронці. За попередніми даними, щонайменше четверо людей загинуло.
Причиною для мітингів стали публікації в ЗМІ про крадіжку вугілля на 12,9 млрд доларів. Його планували експортувати в Китай. За інформацією Agence France-Presse, експорт Монголії до Китаю складає 86%, причому вугілля – понад половини цього обсягу. Видання зазначає, що він є найбільшим забруднювачем і зобов’язався до 2060 року досягти вуглецевої нейтральності. Через це в Китаї вирішили відбудовувати станції відновлювальної енергії. Проте зараз її не вистачає, тому в країні нарощують експорт вугілля з інших країн.
Про крадіжку вугілля написали монгольські журналісти. Це призвело до протестів, які тривають вже третій день. Мітингувальники скандують гасла: “Досить грабувати народ”, “Негайно спіймати крадіїв, викравших можливості народу”, “Назвіть тих, хто вкрав вугілля”, “Об’єднаймось проти крадіїв”.
В ЗМІ повідомляють, що біля Палацу уряду невідомий підпалив ялинку. Правоохоронці вже затримали його, наразі триває слідство. Решта мітингувальників увірвалась всередину будівлі. Місцеві телеграм-канали пишуть, що поранення отримали четверо співробітників служби безпеки отримали поранення, внаслідок штовханини постраждали і ті, хто опинився у натовпі.Також є інформація про намір уряду ввести надзвичайний стан в країні. Якщо мітингувальники не розійдуться до 22:00, їх можуть розігнати силою.
Водночас повідомляється про порушення десяти кримінальних справ проти підприємців, а також деяких посадовців залізниці і митної інспекції. Міністр юстиції сказав місцевому новинному ресурсу про те, що уряд вже звернувся до Пекіна з проханням про співробітництво в розслідування справи про нелегальний продаж вугілля.
Раніше ми писали, що влада Ірану ліквідувала "поліцію моралі" після хвилі протестів. Також читайте про погрози, які отримують українські посольства.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.