Цього дня народилися ізраїльська співачка, переможниця конкурсу Євробачення-2018, Нетта Барзілай та американський кінорежисер, сценарист і музикант Джим Джармуш
Сьогодні, 22 січня, православна церква України відзначає день пам’яті апостола Тимофія. В цей день святкують іменини Георгій, Гавриїл, Іван, Петро, Леонтій, Макарій, Микола, Яків. До кінця року залишається 343 дні. А віряни уважно стежать за погодою: якщо вікна спітніли – скоро потепліє.
Тимофій входить до переліку 70 апостолів. Був учнем апостола Павла та першим єпископом на Ефесі. Тимофій вважається одним з найвідданіших та найвірніших послідовників Ісуса Христа. Все своє життя він проповідував християнство, 15 років був єпископом. Був останнім, хто спілкувався з апостолом Павлом перед смертю останнього. За проповіді його схопили язичники і забили камінням до смерті.
День Соборності України – це офіційне державне свято, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році на Софійському майдані в Києві. Цього дня прийнято також згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 року – прийняття IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.
Ідея соборності бере свій початок від об'єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві, а її філософське коріння сягає часів Візантії. Протягом століть її практичним втіленням займались українські гетьмани Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Пилип Орлик.
У XVIII – початку XX століття, коли українські землі були поділені між сусідніми державами: Польщею, Московією, Румунією, Австро-Угорщиною, ця ідея знайшла своє відображення у працях найкращих вітчизняних мислителів. Нині Україна вкотре виборює право на існування під час повномасштабного вторгнення РФ. Проте українці єднаються й наближають Перемогу. Зі святом, дорогі українці!
Це свято відзначають в Польщі. Воно, ймовірно, з’явилося в Польщі завдяки впливу Америки в 1980-х роках і з часом набуло популярності серед польських сімей.
Важливо, щоб діти вчилися поважати старших і розуміли цінність сімейних традицій. Це свято створює чудовий привід для спільних сімейних моментів, де дитина може дізнатися більше про своїх рідних і відчути зв'язок із ними. Цього дня онуки зазвичай вітають своїх рідних, а дитячі садки, ясла та інші заклади організовують святкові зустрічі, виступи і частування. Діти часто дарують подарунки та квіти, що символізує повагу і вдячність.
Це неофіційне свято відзначають американці. Кішки прекрасно володіють мовою тіла, і ви, ймовірно, чітко розумієте бажання своєї кішки. Ну, в більшості випадків. Кішки схиляють голову на бік, коли за чимось спостерігають і намагаються зрозуміти, що саме бачать перед собою. Так кішка запитує: що це таке? Часто котики смішать своїх господарів своєю допитливістю.
Тож цей день чудова нагода пограти із котом чи кішокю і відповісти на пару їхніх запитань про навколишній світ, дозволивши дсолідити його так, як їм того хочеться.
Це свято має глибоке значення для всіх людей по всьому світу. Спочатку воно було створене, щоб вшанувати дітей. Проте з часом його зміст розширився, і тепер цей день є символом подяки за всі хороші моменти, які дарує нам доля.
День святкування життя нагадує: кожен день — це привід для радості. Це можливість зупинитися, озирнутися, побачити, чим ви можете пишатися, і розділити ці миті з тими, хто вам дорогий!