США та Німеччина мали слабку позицію щодо вступу України до НАТО і вели діалог з росіянами з цього питання, сказав глава держави
Президент України Володимир Зеленський заявив, що президент США Дональд Трамп може вплинути на те, чи вступить Київ до НАТО. Адже лише чотири країни Альянсу проти цього. Все залежить від США, вважає глава держави.
Про це Зеленський заявив під час зустрічі з представниками Міжнародної медіаради. За його словами, спочатку деякі держави вели непрозору політику щодо України й не підтримували її вступ до НАТО.
"Це були просто неправдиві слова, що Україна буде в НАТО, тому що минали десятиріччя, а Україна так і не стала членом НАТО. Це було нечесно", - сказав Зеленський.
На його думку, саме США та Німеччина мали слабку позицію щодо вступу України до НАТО і вели діалог з росіянами з цього питання. Однак, ймовірно, вони програли цей діалог, тому що завжди апелюють до того, що колись були якісь домовленості з РФ.
"А чому ви раптом домовлялися без нас про нас? Ми - незалежна країна. Я хотів би вирівняти рівень поваги інших до України. І ми боремося за гарантії безпеки, ми хочемо бути в НАТО, більшість країн НАТО нас підтримують. Але чотири країни не підтримують нас у НАТО: США, Німеччина, Словаччина й Угорщина. Проте все залежить від США, і якщо Трамп буде готовий бачити Україну в НАТО, ми будемо в НАТО, усі будуть за. Якщо ні - ми не будемо в НАТО", - вважає президент.
Раніше постпред України в ООН Андрій Мельник в інтерв'ю Berliner Morgenpost заявив, що вступ до НАТО для України не є пріоритетним завданням на даному етапі. Куди важливіше для Києва укласти угоди про надійні гарантії безпеки з країнами Євросоюзу та НАТО.
Українці, за його словами, прагнуть до стійкого миру, тому розглядають як двосторонні, так і багатосторонні домовленості. Ключовим при цьому залишається те, щоб не допустити повторення Будапештського меморандуму 1994 року - документу, який жодним чином не захистив Україну від агресії РФ.
Але, як повідомляло Politico, саме вступ України до НАТО може стати найкращою пропозицією для забезпечення тривалого миру в Східній Європі. Членство України стане надійним стримуючим фактором від майбутньої російської агресії й забезпечить справедливий розподіл тягаря серед членів Альянсу.