В Міноборони пояснили, чому "Резерв+" недоступний за кордоном

Читать на русском

Заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку каже, що онлайн-маркетам потрібно декілька днів, аби додаток "підвантажився" на їхні майданчики

Читать на русском
"Резерв+" за кордоном
Користувачі за кордоном масово скаржилися, шо додаток неможливо завантажити, якщо ти не в Україні

Заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку каже, що онлайн-маркетам потрібно декілька днів, аби додаток "підвантажився" на їхні майданчики

Додаток для смартфонів "Резерв+", де можна оновити дані без візиту в ТЦК, наразі є недоступним в деяких країнах. На це скаржаться користувачі. Онлайн-маркетам просто потрібно кілька днів на обробку змін. 

Про це написала заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку Катерина Черногоренко у Facebook. За її словами, Міноборони вже працює над вирішенням цієї проблеми. 

За словами чиновниці, додаток і справді недоступний в ряді країн за кордоном. Однак це тимчасова проблема, допоки онлайн-маркети не оновляться. 

"У найближчі дні застосунок буде доступним, як на Android, так і на iOS. І всі встигнуть оновити дані до 16 липня", - каже Черногоренко.

Окрім цього, заступниця міністра оборони відповіла на декілька найбільш поширених питань. Зокрема, вона закликала діючих військовослужбовців не встановлювати собі цей додаток, адже їм не потрібно оновлювати дані зі зрозумілих причин. Також не слід робити цього жінкам, які не є військовозобов'язаними.  

За даними Міноборони, станом на 20 травня близько півмільйона українських чоловіків призовного віку оновили свої військово-облікові дані у мобільному застосунку "Резерв+". Кількість запитів, як каже Черногоренко, є величезною. Тому додаток може не завжди працювати коректно. 

В "Резерв+" все ж будуть повістки 

Нагадаємо, "Резерв+" - це застосунок, при оновленні даних в якому, теоретично, можна не ходити до ТЦК. Однак насправді в додаток вже скоро додадуть функцію автоматичних направлень на ВЛК. Тобто фактично це та ж сама повістка на медкомісію, через яку доведеться таки піти до військкомату. 

При цьому у Міноборони запевняли, що електронних повісток не надсилатимуть, бо законодавство не передбачає такого формату оповіщення громадян. З чисто юридичної точки зору - так, це дещо різні документи. Однак у підсумку чоловік так чи інакше вимушений буде пройти ВЛК, а ці дані отримають в ТЦК. 

Раніше "Інформатор" повідомляв, що треба робити, якщо після оновлення даних в "Резерв+" ви побачили себе у розшуку. В такому випадку Міноборони радить особисто йти в ТЦК

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.