Вручення можуть здійснити за місцем проживання, у громадських місцях, на масових заходах, блокпостах або ж поштою
Представники територіальних центрів комплектування в Україні тепер можуть вручати повістки цілодобово. Це стосується, зокрема, резервістів та військовозобов’язаних громадян. Документ можуть видати як за місцем проживання людини, так і в громадських місцях.
Про це йдеться у постанові № 560 від 16 травня 2024 року, яку затвердив Кабінет міністрів. Згідно документу, повістки зможуть роздавати будь-коли – навіть вночі.
“Вручення повісток резервістам та військовозобов’язаним здійснюється цілодобово за адресою місця проживання або адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання, роботи, навчання, у громадських місцях, громадських будинках та спорудах, місцях масового скупчення людей, територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, на пунктах пропуску (блок-постах), пунктах пропуску через державний кордон України”, – йдеться у документі.
Підтвердженням оповіщення людини про виклик до ТЦК є саме вручення повістки з особистим підписом та відеозаписом вручення або ознайомлення з її змістом. Зокрема, необхідно зробити відеозапис доведення акта відмови від отримання повістки, а також запис відмови у спілкуванні з особою, яка уповноважена вручати повістки. Ще один варіант – надсилання повістки засобами поштового зв’язку. Повістку мають право видати:
З 18 травня в Україні діє оновлений закон про мобілізацію, який не вносить змін до порядку вручення повісток. Їх, як і раніше, можуть розносити роботодавці, представники ТЦК та СП, а також поліцейські. Обов'язково треба майти при собі військово-обліковий документ для пред'явлення на вимогу.
Того ж дня запрацював і новий застосунок Міноборони України "Резерв+". Сенс його полягає у тому, що військовозобов'язані, призовники та резервісти зможуть підтвердити свої контактні дані протягом 60 днів. Цей додаток викликав численні обговорення щодо можливості отримання повісток електронною поштою. Питання особливо хвилює українців, які проживають за кордоном. Щоправда, законодавчо цей процес не є врегульованим досі.
Крім того, 17 травня президент України Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає підвищення штрафів для громадян, які ухиляються від військового обліку. Новий закон вносить зміни до ст. 210 та 201-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. А також запроваджує три режими: порушення, повторне порушення та порушення під час воєнного стану.
Нагадаємо, що попри великі зміни у мобілізаційному законі, правила про проходження військово-лікарської комісії поки не змінювалися. Для військовозобов’язаних громадян наразі діють старі норми щодо її висновків, відтак проходити ВЛК треба один раз на п'ять років. Але в Міноборони кажуть, що вже скоро все може змінитись.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.