"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
За словами Єрмака, таке визнання є ключем запобігання повторенню жахливих злочинів
Італія визнала Голодомор геноцидом українського народу. Відповідну резолюцію підтримав Сенат країни.
Про це повідомляють пресслужба італійського Сенату та керівник Офісу президента Андрій Єрмак у Telegram. Документ про визнання Голодомору геноцидом підтримали 130 членів Сенату Італії. Ще четверо утрималися від голосування, а “проти” не висловився ніхто.
У резолюції сенатори наголосили, що у 1932-1933 роках СРСР на чолі з Йосипом Сталіним “навмисно спровокував голод, який спричинив мільйони смертей, переважно селян та дрібних землевласників, серед цивільного населення України”. Крім того, Сенат має ухвалювати усі наступні ініціативи за згодою з Палатою депутатів, з Урядом, з європейськими та міжнародними інституціями, “щоб сприяти усвідомленню та пам’яті про цю трагедію в Італії та за кордоном”.
“Пам'ять про Голодомор та радянські злочини проти українського народу набуває ще більшого значення сьогодні у світлі російського вторгнення та нової спроби стерти українську національну ідентичність”, – йдеться у документі.
У свою чергу, Єрмак прокоментував рішення італійських політиків. Він подякував їм за підтримку України та відновлення справедливості.
“Називати речі своїми іменами - це ключ, який дозволить запобігти повторенню жахливих злочинів”, – підкреслив глава ОП.
Нижня палата парламенту Нідерландів на початку липня офіційно визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Таке рішення вже привітав президент України Володимир Зеленський. Він заявив, що називати речі своїми іменами необхідно для справедливості та боротьби з повторенням таких злочині.
Резолюцію про визнання Голодомору геноцидом проти українців ухвалили у Хорватії. Крім того, відповідне рішення ухвалив парламент Словаччини.
Наразі 31 країна та дві міжнародні організації визнали Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу. А саме: Люксембург, Словенія, Франція, Австралія, Бельгія, Хорватія, Болгарія, Бразилія, Ватикан, Грузія, Еквадор, Естонія, Ірландія, Італія, Канада, Колумбія, Латвія, Литва, Велика Британія, Мексика, Молдова, Німеччина, Парагвай, Перу, Польща, Португалія, Румунія, США, Угорщина, Чехія, Ісландія, Європарламент та Балтійська Асамблея.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.