Водночас в країні заявляють, що все одно продовжать приймати біженців і надавати допомогу
В Ірландії влада готує зміни у програмі прихистку, щоб зменшити потік біженців з України. Їм можуть запровадити оплату за житло та скорочення виплат. Своєю чергою, влада країна заявляє, що кожному українцю там будуть й надалі раді та допоможуть.
Про це повідомляє The Irish Times. За їх даними, відповідні заходи планують ввести вже до кінця цього року.
Зазначається, що заходи передбачають зміну соціальних виплат і зобов’яжуть українських біженців платити за проживання. Прем'єр-міністр країни Лео Варадкар заявив, що деталі новацій ще мають бути узгоджені, і будь-які зміни щодо соціальних виплат потребуватимуть законодавства країни, але обидва заходи будуть запроваджені одночасно.
"Українцям тут все одно будуть раді. Будь-якому українцю, який приїде до Ірландії, не буде відмовлено, цього не станеться. Однак ситуація, яку ми маємо на даний момент, полягає в тому, що цифри були дуже великими. Це чинить величезний тиск на розміщення біженців", - каже прем'єр.
Але, за його словами, країні треба вжити заходів, "які сповільнять надходження біженців". Завдяки цьому буде більше часу, щоб розв'язувати питання розміщення та інші.
За даними уряду, щотижня до Ірландії в'їжджають від 500 до 800 українців, третина з них - після тимчасового захисту в інших європейських країнах. Країна вже надала прихисток близько 100 тисячам українців.
За словами прем'єр-міністра країни, владі є сенс зважати на допомогу, яку надають українцям інші європейські країни. Зокрема, не пропонується необмежена кількість житла, яке оплачує держава.
"Ми не можемо закривати очі на те, що у нас є дефіцит житла. Зараз ми знаходимося в ситуації, коли розміщуємо людей у наметах і контейнерах", - каже Лео Варадкар.
Відомо, що близько 14 тисяч українських біженців уже знайшли роботу, але уряд розглядає можливість зміни соціальних виплат, щоб заохотити українців більше працевлаштовуватися.
Нещодавно Європейський Союз остаточно продовжив тимчасовий захист для біженців з України. Він діятиме до 4 березня 2025 року. Загалом вже 4,1 мільйона біженців з України зареєстровані для отримання тимчасового захисту або аналогічних схем в ЄС.
За даними опитування, майже дві третини респондентів (62%) констатують, що змогли адаптуватися (повністю або швидше) до життя у країні перебування. При цьому аналітики констатують високе бажання українських мігрантів повернутися додому в Україну.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.