Одна з європейських держав вирішила працевлаштувати 40% українських шукачів притулку до кінця 2024 року
Швейцарія вирішила не скасовувати статус захисту для українських біженців, які опинилися в країні через російську агресію. Тепер шукачі притулку зможуть користуватися відповідними правами до 4 березня 2025 року. Таке рішення ухвалила Федеральна рада Швейцарії 1 листопада.
Продовження дії статусу для українських біженців влада Швейцарії мотивувала тим, що стабілізація ситуації в Україні в довгостроковій перспективі "не передбачається". Федеральна рада також вперше визначила мету щодо інтеграції громадян України на ринку праці. Про це йдеться на сайті органу.
"Через війну росії з Україною Федеральна Рада 12 березня 2022 року продовжила дію захисного статусу S для людей з України. Цей статус служить для забезпечення тимчасового захисту на час серйозної загальної небезпеки в їх країні. Станом на кінець жовтня 2023 року у Швейцарії отримали близько 66’000 осіб з України захисний статус S", - йдеться у повідомленні.
Швейцарська рада також визначила, що до кінця 2024 року в Швейцарії мають бути працевлаштовані 40% українських шукачів захисту, які є працездатними. Також у відомстві зазначили, що скасування захисту відбудеться лише за умови, що "серйозної загальної небезпеки більше не існує".
"Останні події вказують на те, що немає такої стабільності, та як і раніше, по всій території України слід очікувати бойові дії (...) Таким чином своїм рішенням (рада) вносить ясність для тих, хто шукає захисту, кантонів, громад і роботодавців. Враховуючи те, що Швейцарія входить до Шенгенської зони, вона вважає тісну співпрацю з ЄС дуже важливою. 19 жовтня 2023 року країни ЄС вирішили продовжити тимчасовий захист до 4 березня 2025 року", - додали в швейцарській раді.
Наприкінці вересня Державна міграційна служба закликала країни, куди після початку повномасштабного вторгнення рф виїхали мільйони українців, не створювати для них програми інтеграції. Адже з кожним продовженням тимчасового захисту з'являється великий ризик того, що українські сім'ї адаптуються до нового життя та не повернуться в Україну.
Водночас, згідно з результатами дослідження компанії Gradus Research, які були опубліковані в жовтні, майже дві третини респондентів (62%) констатують, що змогли адаптуватися (повністю або швидше) до життя у країні перебування. Щодо країн, куди мігрували українці, на перших місцях Польща (29%), Литва (16%), Німеччина (10%).
На думку директорки Інституту демографії та соціальних досліджень імені Птухи Елли Лібанової, Україна зможе повернути лише до половини громадян, які виїхали за кордон через повномасштабне вторгнення рф. За її словами, важливо, щоб “військові мігранти” формували позитивний імідж українців в інших країнах. Станом на кінець червня 2023 року за кордоном через війну перебувають 5,6–6,7 млн українців.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.